Parkovanie na Hospodárskej

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Obcan 04. júna 2018

Na celej Hospodárskej ulici problém s parkovaním, najväčší azda v časti medzi stanicou a križovatkou do mesta, keďže sa tam nachádza Kocka (pred ktorou aktuálne zrušili 5 parkovacích miest), kde navyše parkujú ráno ľudia z iných častí TT dochádzajúci do BA a inam vlakom/busom. Najväčší problém však je, že pod bytovkami parkujú podnájomníci (veľa dlhodobo stojacich áut na 1 byt) bez trvalého pobytu v TT.
Nevedela by to Trnava vyriešiť aspoň dočasne umiestnením tabúľ so zákazom vjazdu na parkoviská pod bytovkami pre obyvateľov TT, ktorí nemajú trvalý pobyt v TT v čase do 8:00 a po 17:00 počas celého týždňa? Takto to riešia napr. v Zlíne v ČR. Ľudia neplatiaci dane by takto boli odklonení na platené parkoviská, kde by teda platiť museli a mesto by neprišlo o peniaze. Ďakujem za odpoveď.

06. jún 2018

xxx

Ktoré dane máte konkrétne na mysli?
29. jún 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na Hospodárskej ulici je vzhľadom na veľké množstvo bytov a ľudí dochádzajúcich k vlaku naozaj problém s parkovacími miestami. Zároveň tu však nie je ani dostatok zelene, preto je potrebné veľmi výrazne zvažovať, ako vybudovať ďalšie miesta a pri tom čo najmenej zasiahnuť zelené plochy. OÚRaK pripravuje na tejto ulici revitalizáciu prvých štyroch dvorov od železničnej stanice po Sládkovičovu ulicu. So svojimi požiadavkami na projekt sa občania mohli obrátiť na verejnom stretnutí, na ktoré sme pozývali na stránke mesta. Informáciu nájdete v linku:
http://www.trnava.sk/sk/aktualita/co-prinieslo-verejne-stretnutie-k-obnove-vnutroblokov-na-hospodarskej-i
Po vytvorení návrhu a zapracovaní pripomienok občanov sa konalo ďalšie verejné stretnutie, o ktorom sa bližšie dozviete na stránke mesta v linku:
http://www.trnava.sk/sk/aktualita/predstavujeme-navrhy-prvych-styroch-dvorov-na-hospodarskej-ulici
V prílohe k tejto odpovedi na podnet zverejňujeme návrhy a plány, kde sú zapracované aj pripomienky týkajúce sa parkovania v týchto vnútrodvoroch.
Osadenie požadovaných značiek do týchto lokalít je v kompetencii Odboru dopravy a komunálnych služieb. Ich dodržiavanie zase v kompetencii Mestskej polície mesta Trnava. Zo skúseností však môžeme povedať, že tieto značky problémy neriešia, pretože je nemožné odsledovať, či auto patrí občanovi z tejto lokality a mesta Trnavy, alebo nie. Ak občan v meste platí dane, nemusí mať predsa bezpodmienečne aj prehlásenú ŠPZ svojho auta.

Odbor územného rozvoja a koncepcií

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania