Priechod pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Miroslava Bilcikova 04. júla 2018

Dobrý deň, chcela by upozorniť na 2 priechody pre chodcov, jeden zo spartakovskej 19 smerom k zimnému štadiónu a druhý pri škôlke spartakovska 10. Oba priechody su dosť nebezpečné, cesta je tu veľmi široká , čo vodičov zvádza k rýchlej jazde. Pre dospelého je problém cez ne prejsť, keďže auta na nich nezastavujú. Chcela som už púšťať syna samého do školy na Spartakovskej ulici, ale vzhľadom na osobné skúsenosti som ešte nenašla odvahu pustiť ho cez tieto priechody samého. Bolo by možné vyriešiť aspoň jeden z priechodov semaforom alebo iným spôsobom zvýšiť ich bezpečnosť?

05. júl 2018

Peter Marko

alebo spraviť v strede cesty ostrovček pre chodcov ak to priestor dovolí
07. júl 2018

Gaul Vercingetorix

Ten ostrovček by sa tam naozaj hodil.
15. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Mesto Trnava spracovalo v roku 2018 projektovú dokumentáciu na realizáciu cyklotrasy na Spartakovskej ulici. V rámci realizácie dôjde k zmene vodorovného dopravného značenia, zrušia sa cyklopruhy na vozovke, vytvorí sa samostatná cyklotrasa, bude opravený a mierne pretrasovaný chodník na severnej strane ulice, presunutá bude autobusová zastávka a dobudované parkovisko pred zimným štadiónom. Pri úprave vodorovného značenia na ceste bude vytvorený dopravný ostrovček chrániaci chodcov pri prechádzaní cez vozovku. Realizácia je plánovaná z rozpočtu Integrovaného operačného programu EÚ. Každý projekt však pred realizáciou vyžaduje určitú časovú dotáciu, preto občanov prosíme o trpezlivosť pri riešení tohto podnetu.

Odbor územného rozvoja a koncepcií
15. december 2020

Matúš G

Vybavené.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania