Revitalizácia átria v malometrážnych bytoch

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Jozef 12. júla 2018

V roku 2016 bol z rozpočtu mesta Trnava schválený projekt Revitalizácia átria v malometrážnych bytoch (MMB). Tento projekt mal riešiť problém chýbajúceho priestoru s posedením, ktoré by najmä v lete slúžilo obyvateľom MMB pre dôchodcov i ostatným starším obyvateľom. Priestor mal slúžiť na dostupné trávenie voľného času na čerstvom vzduchu, v kvalitnejšom prostredí átriovej záhradky, ako na lavičkách pri parkovisku a ceste pred budovou. Aká je však realita? Počas najteplejších mesiacov roka (júl, august) je priestor s posedením zatvorený a nedostupný. Žiadam kompetentných, aby zabezpečili, okamžité každodenné sprístupnenie tohto priestoru a zabránili tak ďalšiemu nehospodárnemu plytvaniu s peniazmi obyvateľov mesta. To prispeje k väčšej dôvere obyvateľov pri hlasovaní aj za ďalšie projekty.

13. júl 2018

Hana

Presne na toto som myslela, keď som tam bola pred 2 týždnami, sedenie složené v spoločenskej miestnosti, vonku je krásné počasii, ti klienti si to nebudu samy vynášat, podla projektu tam ma b yt aj vysuvacia Markíza,,takže neviem prečo sa to nepoužívá, nehrozí ani krádež, lebo objekt má strážnika.Aj ja som hlasovala za tento projekt.
23. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
projekt revitalizácia átria v malometrážnych bytoch, Ulilca Vladimíra Clementisa 51, Trnava, bol realizovaný na základe vyhlásenia výzvy ako súčasť participatívneho rozpočtu pre Trnavu v roku 2016. Átrium je súčasťou nájomných bytov a priestor, ktorý bol predmetom projektu, využívajú prevažne členovia denného centra na Ulici Vladimíra Clementisa 51. Práve jeden z členov denného centra predložil projekt, ktorého súčasťou bolo vybudovanie terasy, slnečníkov a posedenia, aby v čase organizácie akcií denného centra si členovia (seniori) mohli posedieť v átriu. Projekt bol schválený a zrealizovaný v roku 2016, kedy bol daný aj do užívania členom denného centra, a od roku 2016 je pravidelne využívaný v čase otvorenia denného centra a pri organizovaní akcií. Členovia denného centra zodpovedajú za zverený majetok, a keďže budova malometrážnych bytov je verejne prístupná, na svojej schôdzi rozhodli, že z dôvodu zabránenia poškodeniu a znehodnocovaniu súčastí terasy budú stoličky a stoly ukladať do vnútorných priestorov denného centra.
Požiadavka na úplné verejné sprístupnenie átria s príslušenstvom by bola v rozpore s projektom a požiadavkou predkladateľa zámeru do participatívneho rozpočtu. Rešpektujeme účel schválených projektov a po vykonaní kontroly ešte v roku 2017 sme konštatovali, že využitie átria je v súlade so schválenými podmienkami participatívneho rozpočtu, a teda slúži len na využitie pre členov denného centra, pričom členovia splnili vyhlásenie v projekte, že okolie terasy upravia výsadbou kvetín, o ktoré sa príkladne starajú a pravidelne im vypĺňa program v dennom centre.
Na druhej strane: v prípade, ak by sa chcel niekto aktívne zúčastňovať na rozhodovaní o využití terasy s príslušenstvom, resp. chce ho priamo využiť, odporúčame, aby si podal prihlášku do denného centra zriadeného pri malometrážnych bytoch a osobne sa spolupodieľal na úžitkoch i povinnostiach súvisiacich s užívaním terasy (vrátane príslušenstva) v átriu malometrážnych bytov.

JUDr. Mgr. Pavol Mančák
vedúci oddelenia majetkovo právneho a nebytových priestorov
poverený zastupovaním riaditeľa JUDr. Vlastimila Očenáša
Stredisko sociálnej starostlivosti
25. júl 2018

Jozef

Odpoveď je veľmi pekne a obsiahlo opísaná tak, aby to vyzeralo, že je všetko v najlepšom poriadku a v súlade so všetkým. Chýba mi ale informácia koľkokrát, prípadne v akých termínoch bolo, resp. bude átrium sprístupnené v období od 1.7.2018 do 31.8.2018. A určite som nehlasoval za tento projekt v sume 4570 EUR preto, aby boli slnečníky, stoličky a stoly, zakúpené pre využitie v letnom období, uschované počas celého leta vo vnútorných priestoroch. Žiadam týmto JUDr. Mgr. Pavla Mančáka o doplnenie údajov o termínoch sprístupnenia átria. Ďakujem
17. jún 2019

Jozef

Aby som ešte spresnil môj podnet. Mne nejde o verejné sprístupnenie átria. Ale o sprístupnenie sedenia v átriu v letných mesiacoch pre obyvateľov malometrážnych bytov pre dôchodcov na ulici V. Clementisa 51 v Trnave. Bude sedenie toto leto sprístupnené, alebo nebude rovnako ako v lete minulého roku?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania