Znečistený kanál na Dedinskej ulici v Modranke

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení

Zaslal: Marek, 18. júla 2018

Na Dedinskej ulici boli v rámci rekonštrukcie vybudované po okraji cesty aj odtoky vody plniace funkciu kanálov, pričom boli v nich inštalované aj zachytávače ropných látok. Dnes som kanál našiel v stave ako je na obrázku. Takto môže len sotva plniť funkciu, na ktorú bol určený. Celkovo je na ulici 18 takýchto kanálov a pravdepodobne viacero z nich bude v podobnom stave. Údajne by sa mali čistiť 2-krát do roka, no tento zatiaľ asi vyčistený nebol.

02. august 2018

Marek

Ak sa to nebude riešiť, tak stav sa bude stále zhoršovať, nakoľko s príchodom jesenného obdobia bude listov pribúdať. Obávam sa, že by to mohlo ohroziť kvalitu vody v studniach, kam je dažďová voda zvedená!
06. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vpusty (vrátane sorpčných filtrov a vsakovacích studní) boli vyčistené v priebehu 31. kalendárneho týždňa 2018.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
06. august 2018

Marek

Vpusty a ani filtre bohužiaľ doteraz vyčistené neboli. Prikladám foto 2 náhodných kanálov z dnešného dňa 6.8. Takto určite vyčistené vpusty po max. jednom týždni nevyzerajú.
10. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vpusty dáme opätovne vyčistiť.

Odbor dopravy a komunálnych služieb

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania