Neporiadok po bezdomovcoch na sídlisku

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení

V okolí areálu bývalej ZŠ V jame je už niekoľko týždňov neporiadok (postele, matrace,...) po bezdomovcoch. Dávam do pozornosti v tejto súvislosti celú lokalitu medzi budovami a areálom UCM ktorá je smetiskom veľmi často.

07. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
neporiadok sme dali odstrániť.
Dovoľujeme si občanov poprosiť o nahlasovanie vzniku takýchto skládok na čísle 159 v čase, keď ho tam niekto vytvára. Uloženie odpadu mimo zberného dvora je podľa zákona č.79/2015 priestupok, za ktorý môžu byť občania potrestaní pokutou do výšky 1 500 eur. Rovnakým priestupkom je aj ukladanie nadrozmerného odpadu z domácností vedľa kontajnerových stojísk. Odvoz tohto druhu odpadu nepatrí k povinnostiam zamestnancov FCC Trnava, ktorí vyvážajú obsah kontajnerov na separovaný a zmesový odpad. Mesto za ne platí zvlášť nemalými peniazmi z mestského rozpočtu, ktoré mohli byť využité na nové ihriská, stromy či vybavenie škôl.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
11. september 2018

Juraj

Dobrý deň,

uloženie odpadu je častokrát otázka niekoľkych minút. Príchod MP je otázka desiatok minút, z vlastnej skúsenosti píšem, že ukazovať na osobu, ktorá odpad uložila je bezpredmetné pokiaľ nie je prichytený políciou pri čine- čo je nemožné.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania