Nové detské ihrisko na T. Tekela

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Dáša 12. septembra 2018

Chcem sa spýtať kedy bude komplet dane do užívania detské ihrisko na T. Tekela a co bude ako podklad na zemi. Počula som ze kamene. To by bola katastrofa. Deti padajú a ich nožičky by sa dosť zranili. A malé deti si kamene pchajú do úst. Myslím ze ani hygienik by s tým nesúhlasil. A oplotit aspoň malým plotikom lebo je okolo parkovisko a malé deti by mohli vybehnut.

13. september 2018

kolombo

Kamienky sú úplne normálne.Na veľkom detskom ihrisku za daňovým úradom sú tiež.Aj na Prednádraží.Nepočul som,že by tam bývali zranené deti.Tiež mám dve deti.Treba dávať pozor na deti,aby si nepchali do úst rôzne predmety.
13. september 2018

Dáša Neštická

Samozrejme ze treba dávať na deti pozor. Ale deticky vo veku 1,5 r ťažko ustrážiť. Tie všetko nové skúšajú ústami. A podla mobiliára je toto ihrisko určené menším detičkam. Vid maličká šmykľavka a kolotocik. Tak načo rodičom sťažovať starostlivosť o detičky. Nie je lepšie im to uľahčiť?
14. september 2018

Robo

Okrúhle, oblé kamene sú všade po väčšine ihrísk v meste a nikdy sa nikomu nič nestalo. Čo by ste tam chceli piesok? To by asi mali detičky plné ústočká a očká.... Alebo trávnik? To by vám zase vadilo blato po daždi. Tie kamene sú najlepšia voľba. Tiež chodím s deťmi na ihrisko.
14. september 2018

Dáša Neštická

Povrch z gumenej pryze ako je za tescom. Aké jednoduché!
14. september 2018

Hlava Dvadcatdva

Napríklad http://www.mojeihrisko.sk/na-detske-ihriska/

však na toto ihrisko bolo vyčlenených skoro 40 000 €
14. september 2018

Dáša Neštická

Hlava dvadsaťdva, presne! Ďakujem za podporu.
14. september 2018

kolombo

Vôbec nie je ťažké ustrážiť malé deti.Sám mám dve.Napr.žihadielko V jame má časť kde sú len samé kamienky.A hráva sam tam denne veľa malých detí.Rodič musí neustále sledovať svoje deti.Aj staršie.Hlava 20-mal si sa prihlásiť do súťaže,určite by si to urobil za 30 000 eur.
14. september 2018

Dáša Neštická

Kolombo, sam ste napísal MÁ DVE ČASTI. ČASŤ JE S KAMIENKAMI! Teda ak to bude aj tu, nemusia mamičky púšťať deti na kamene. A vaše deti by možno tiež ocenili keby ich prípadných pád skončil na mäkkej gume a nie na kameňoch. Ale toto bol odkaz pre primátora, tak neviem co sa k tomu vyjadruje kde kto. Mňa zaujíma jeho odpoveď a nie kde behajú vaše deti.
21. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
keďže na tomto ihrisku bol veľký výskyt skla, bolo potrebné jeho uzavretie z hľadiska bezpečnosti detí. Dopadové plochy na tomto ihrisku zostanú z mäkkého dopadového EPDM materiálu, ostatná plocha bude štrková. Momentálne hľadáme dodávateľa týchto prác, preto prosíme občanov o trpezlivosť pri riešení podnetu. V ďalšom období uvažujeme o osadení oplotenia okolo tohto ihriska.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
21. september 2018

Dáša Neštická

Ďakujem za odpoveď.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania