Záchrana stromov

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
erik 26. septembra 2018

vsetky gastany v areali ZS Spartakovsaka vyschnite listy asi ich nieco napadlo,snad sa budu dat zachranit,tak isto zivy plot pri schodoch od skoly k VUC

26. september 2018

mario

Stromy sú napadnuté škodcom ploskáčikom pagaštanovým, Postrek proti tomuto škodcovi sa vykonáva na jar, ošetrenie je finančne nákladné a nie vždy účinné, treba ho vykonať opakovane každý rok. Z tohto dôvodu sa upúšťa od výsadby pagaštana konského a nahrádza sa pagašťanom pleťovým, ktorý je voči škodcovi imúnny.
27. september 2018

erik

RE:dlhe roky boli v pohode , odkial sa tam ploskacik mohol dostat? bude ich skoda deti si tam roky chodili zbierat gastany :-(
27. september 2018

mario

Je to motýľ, ktorý sa na územie Slovenska dostal v 90-tych rokoch a neustále sa šíri ďalej. Tie stromy sú napadnuté už niekoľko rokov, len to nebolo tak viditeľné ako tento rok. Rozsah poškodenia sa prejavuje postupne. Mesto minulý rok robilo postrek, ale či boli ošetrené aj tieto stromy netuším.
15. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
každoročne na jar zriaďovateľ školy, teda Mesto Trnava stromy postrekuje proti škodcovi ploskáčikovi pagaštanovému. Po opadnutí lístia všetko vyhrabeme, vyčistíme a vyvezieme do FCC.

Odbor vzdelávania, športu a kultúry
14. september 2020

erik

tento rok opat stromyeste v zalostnejsom stave ,mesto uz z eko dovodov nepostrekuje,stromom po 40rokoch hrozi zanik :-(((
05. október 2021

erik

ako ste to vyriesili,ze pohrabete listie a co stromy nechame ich vyschnut ved 40 rokov tu rastli a teraz sup kasleme na ne? dakujem za takyto aktivny pristup

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania