Neprístupné ihrisko na ZŠ Bottova

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Milan Kačmár 17. októbra 2018

V pondelok 15.10.2018 som si chcel aj s deťmi zašportovať na novovybudovanom ihrisku v areáli ZŠ Bottova.
Žiaľ ihrisko bolo zamknuté a zneprístupnené.
A to aj napriek informácii pri vstupe, že má byť otvorené.
Skúsili sme to včera, v utorok 16.10.2018 – tiež zamknuté.
Už pre istotu na dverách chýbal aj oznam s kontaktnými údajmi.
Oba dni tam okrem nás stáli aj iní rodičia s deťmi.
Všetci museli smutne odísť.
Takže, je ZŠ zodpovedná za sprístupnenie ihriska pre verejnosť v hodinách na to určených? A ak to nezvláda, čo s tým?

Je podľa mňa neprípustné, aby sa občania (hlavne naše deti) nedostali na ihrisko, ktoré bolo financované vlastne z ich daní (investícia mesta).

Poprosím o čo najrýchlejšie vyriešenie, deti chcú športovať :)

19. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe Vášho podnetu sme požiadali o stanovisko pani riaditeľku školy PhDr. Danku Gašparíkovú. V stanovisku uviedla, že správca , ktorý zabezpečoval prístup na ihrisko bol zamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti a dňa 14. 10. 2018 boli vyčerpané všetky hodiny podľa Zákonníka práce, a teda už nemôže nateraz pokračovať v tejto činnosti.
Škola aktuálne hľadá ďalšiu osobu, ktorá bude vykonávať tuto prácu, aby zabezpečila pravidelné otváranie ihriska.
Od 18.10. 2018 škola zabezpečila otvorenie ihriska zastupovaním zo svojich zamestnancov, takže situácia je nateraz vyriešená. Veríme, že v budúcnosti sa uvedená situácia nebude opakovať.

Miroslava Komorníková, Odbor vzdelávania, športu a kultúry MsÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania