Bezdomovci a neporiadok

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Uzavretý
meno
Jozef 13. novembra 2018

Bezdomovci a neporiadok (odpadky,matrace,handry) po nich na Teodora Tekela 19 v lesoparku.

19. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet sme osobne preverili. V lokalite sa nenachádza neporiadok, zato klienti tam majú spravené posedenie (stoličky aj stolík s obrusom). Ide o klientov, ktorí občas využívajú aj služby nocľahárne. Na toto miesto chodí tiež veľa psičkárov – počas našej návštevy si ku klientom prisadli traja psičkári a bolo vidieť, že s nimi nemajú problém. Nemôžeme poskytnúť fotografiu, lebo musíme rešpektovať ich súkromie. Fotografia by však zdokumentovala, že naši klienti si dokonca zametajú lístie tam, kde sa nachádzajú, takže v ich okolí nie je žiadny neporiadok.

Odbor sociálny
19. november 2018

Jozef

Neviem ci ste boli na spravnom nieste,no ja tam stale vidim naskladane matrace,periny a deky.To do prirody nepatri.Dakujem
20. november 2018

Účet deaktivovaný

Klienti?? Mesto ma mozno snahu sa o nich nejako postarat hlavne cez zimu,no vieme ako to je,*klienti*nemaju zaujem,teda samozrejme nie vsetci,no skor ludia vidia ako piju spinia kade chodia a robia neporiadok pri smetiakoch...
19. december 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
sú podnety, ktoré, žiaľ, nemajú riešenie. Ľudia bez domova sú vďaka mnohým nepríjemným životným okolnostiam realitou tejto spoločnosti Terénni sociálni pracovníci zo sociálneho odboru im v súčasnosti môžu ponúknuť len obmedzené možnosti riešenia ich problémov v dočasnej nocľahárni či ubytovni. Tvoria však komunity, kde sa spoliehajú jeden na druhého, a nie vždy sú ochotní ponúkanú pomoc prijať, aj keď sú o nej informovaní.
Samozrejme, že životné prostredie (každého) človeka zahŕňa aj tvorbu odpadu. Na mestských pozemkoch, pokiaľ je to možné, sa snaží Mesto Trnava neporiadok dávať odstraňovať. Situácia sa však vždy bude opakovať, lebo neexistujú zákonné prostriedky na trvalé odstraňovanie príčin vzniku týchto problémov. Aj niektorí ľudia bez domova sa však v rámci možností snažia o poriadok v lokalite, v ktorej sa nachádzajú. Prosíme občanov, aby si uvedomovali ich ťažkú životnú situáciu, ktorá sa, žiaľ, môže týkať každého z nás, a mali pochopenie pre ich problémy. Samozrejme, pokiaľ neporušujú niektoré VZN, zákony a nariadenia platia pre všetkých rovnako.

Mestský úrad v Trnave

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania