Riešenie sporu o pozemky na Koniarkovej

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
zuzana 19. novembra 2018

Dobrý deň.
Neviem na koho sa mám obrátiť o riešenie problému.
Som zástupca vlastníkov bytov na Koniarkovej 4, ktorá vlastní aj priľahlé pozemky, ktoré sú predmetom sporov a dozvedala som sa až z článku , že sa niečo rieši zo ŽSR, ale obrázky predmetných plôch už nie sú dávno vo vlastníctve ŽSR. My požadujeme vytvorenie parkovacích miest pre vlastníkov bytov Koniarekova 4 na predmetných plochách len pre nás vlastníkov, nakoľko už aj tak sme stratový.
odkaz na článok - https://mytrnava.sme.sk/g/51837/koniarekova-v-trnave?ref=https%3A%2F%2Fmytrnava.sme.sk%2Fc%2F20964777%2Fje-pre-nich-nepotrebna-koniarekova-by-uz-buduci-rok-mohla-patrit-mestu.html&list=1
Parcely si viete dotiahnuť s katastra.
Bola by som vďačná, ak by ste prizvali aj zástupcov vlastníkov pri riešení danej otázky,

19. november 2018

erik

no neviem ako dopadnu sukromne parkovacie miesta ked to prebere mesto bud to zrusia alebo to bude precedens
20. november 2018

Juraj

Preco by mali byt nieco extra ako my ostatny? Bud tie miesta budu sucast parkovacej politiky alebo budu pristupne pre vsetkych. Ine riesenie nie je..
20. november 2018

zuzana

ďakujem za komentáre, ako náhle budú pozemky mesta, tak je na územnom plánpvaní , čo bude robiť. Tá informácie o parkovaní ,tam je zbytočná. Čo malo byť cieľom podnetu, je len upozorniť, že nie všetky parcely sú len ŽSR a radi by sme sa zúčastnili jednania, ak je nejaké otvorené. Aby sa nestalo,že sa bude jednať o nás bez nás. :)
20. november 2018

Flego

Pozerám kataster a vaša bytovka má 26 árový pozemok okolo bytovky v osobnom vlastníctve, takže je to len váš pozemok, na ktorom mesto nemôže nič riešiť ani stavať. Takže aj parkovacie miesta si budete musieť riešiť za vlastné peniaze. Tento istý problém je napríklad na Tamaškovičovej, kde všetky bytovky majú okolité pozemky v súkromnom vlastníctve a parkovanie si musia zabezpečiť vo vlastnej réžii.
20. november 2018

zuzana

Ešte raz ďakujem za komentár, ale ako som písala vyššie, cieľom podnetu je, aby sa nezabudlo na nás ak sa niečo naozaj rieši odpredaj pozemkov :). Viete vlastníci bytov z bytovky , už zažili všelijaké jednanie a dotlačenie k rozhodnutiu a nechcem, aby sa to zopakovalo.
21. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
pokiaľ vlastníci bytov vlastnia priľahlé pozemky, ako sa píše v podnete, potom sú oprávnení zriadiť si na nich aj parkovacie miesta. Tie však musia byť predtým riadne vyprojektované a povolené. Mesto zriaďuje verejné parkoviská na pozemkoch vo vlastníctve mesta, nebuduje súkromné parkoviská.
Čo sa týka rokovania vedenia mesta a ŽSR, stav bol popísaný v predmetnom článku. Po získaní pozemkov do vlastníctva mesto rozhodne o ich ďalšom využití, pričom bude prihliadať aj na názory obyvateľov, tak ako aj v i iných lokalitách mesta.

Odbor právny a majetkový
21. november 2018

zuzana

Ďakujem za promptnú odpoveď. Ak som to teda správne pochopila, o naše pozemky mesto nemá záujem, keďže s nami nerokuje.

Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň.
05. december 2018

Luboš Kollár

Dobrý deň p. Zuzana

Ak Vás môžem poprosiť, napíšte mi Vašu bližšiu predstavu o riešebí tohto problému, najlepšie mailom na lubos.kollar@trnava.sk

Ďakujem
01. január 2019

Ľubomír Škumát

Pri tejto príležitosti by som doporučoval zároveň riešiť aj podnet ID 6053. Chodník nespĺňa záväzné normy Vyhlášky MŽPSR 192/1994 Z.z. a ani zákona 8/2009 Z. z. -
Zákon o cestnej premávke.
Dopĺňam, aj keď nejde o frekventovanú oblasť používania: Podľa odborníkov z oblasti dopravy ide však len o minimálne parametre, technická norma je prísnejšia. Najmenšia voľná šírka chodníka má umožniť jazdu detského kočíka, invalidného vozíka, pohyb chodca s batožinou a umožniť ich vzájomné obchádzanie. Najmenšia voľná šírka chodníka je podľa normy 1,5 m, k tomu však treba pripočítať bezpečnostný odstup 0,5 m od vozovky a 0,25 m od zástavby. Ideálna šírka chodníka teda podľa normy má byť 2,25 metra.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania