Parkovanie priSlávii

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený

zmenou parkovania na šikmé alebo kolmé by tu zaparkovalo viac vozidiel

19. október 2013

Štefan

Ak sa vám to nepáči, choďte parkovať do Kamenáča, tam úpravy parkoviska uprednostnili pred parkoviskami vo vnútri mesta. Tuto, pri Slávii je to každý deň, s výnimkami v prázdinových období natrieskané kvôli športoviskám na Slávii a UCM, naviac tu chýba chodník pre peších. A vôbec, pred UCM sú poprevaľované chodniky, vítajú vás tam smetné kontajnery a smeti okolo. Celý tento priestor je veľmi zanedbaný a nereprezentuje Trnavu, hoci práve sem chodieva i veľa návštevníkov Trnavy
21. október 2013

Micro

Nejde o to, či sa mi to páči alebo nepáči, len, že je tu priestor na iné usporiadanie parkovania a zvýšenie parkovacej kapacity pre športujúcich i pre študentov UCM. Postačí trochu farby a jedna - dve značky.
Chodník pre peších je pozdĺž domov.
"Parčík" pred UCM s tým plastovým súsoším je v hroznom stave už roky.
21. október 2013

Štefan

Mirco, chápem, že to myslíš dobre, ale ak Ti odpíšu, tak asi v tom zmysle, že to je priestor i pre parkovanie autobusov pri napr. turnajových podujatiach na Slávii a preto by to šikmo nešlo. Videl som také čosi, keď tam vystupovali z autobusu nejakí športovci a išli rovno po ceste na štadión pretože ten chodník na strane od Slávie skutočne chýba. Viac ma však hnevá neriešenie prostredia priamo pred budovami UCM
26. október 2013

Veverka

Celá táto časť mesta je jedna veľká ostuda! Na jednej strane sa chválime, že Trnava je mestom študentov, ale čo si asi tí študenti, hlavne mimotrnavskí, o tom myslia a ako nás inde prezentujú, keď celý priestor v blízkosti univerzity je volačo otrasné! Vstup do univerzity okolo zadnej, zásobovacej časti potravín, kde bývajú často naskladané prebytočné kartónové krabice z potravín, chladiaca technika za zastaralými mrežami, kontajnery, rozfúkané smeti, burina a chodníky zabraté autami! Chodím tade denne a je tu neúnosná situácia s parkovaním, autá stoja aj na chodníkoch a napriek tomu, že to je hlavný peší ťah z centra mesta do časti Trnava Sever, pešiak má dilemu, kadiaľ má ísť, lebo jedna cestička horšia ako druhá! Hlavne že univerzita vrazila peniaze do ľúbeznej sošky, na parkovisko už jej nezvýšilo, a tak jej klienti stoja širinu - marinu, kde nájdu flek. Nech už sa aj v tejto časti mesta konečne niečo urobí! Je to tu otrasné!
29. október 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet.
Zmenou parkovania by nezostala normovaná šírka obojsmernej komunikácie.
Preto nie je možné túto zmenu zrealizovať.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
29. október 2013

Micro

Autobusy tu nemajú vyhradené parkovacie miesta, takže, ak tam parkujú osobné autá, nezaparkujú. Ak sa nedá riešiť kolmé parkovanie, možno by postačilo aj šikmé so zákazom parkovania na protiľahlom chodníku.
01. november 2013

Flego

Nepáči sa vám chlapci v akom stave je vaša ulica? No tak s tým niečo urobte. Nájdite si na stránke mesta mená poslancov za vašu mestskú časť, nájdite si meno predsedu výboru miestnej časti a mená ľudí z výboru miestnej časti a buzerujte ich dovtedy, kým nezačnú niečo robiť aj pre vašu ulicu. Páni poslanci si myslia, že keď opravia pešiu zónu, odhlasujú City arénu a výstavbu na vodnom zdroji, prípadne odsúhlasia opravu ulice kde bývajú, tak už sú hrdinovia a budeme ich znovu voliť. Lenže ja si myslím, že každého viac serie v akom stave je ulica, kde býva, po ktorej denne chodí a kde každý večer márne hľadá parkovisko.
Páni poslanci ročne disponujú s rozpočtom cca 50 000 000 eur. Za štyri roky vlády tak rozdelia 200 000 000 eur, čo je v prepočte asi 6 miliárd korún. Že sa vám z tohto koláča nič neušlo? Pamätajte, že vy voliči rozhodujete o tom, kto bude koláč deliť, aj o tom, či dá z neho vám, alebo len svojim kamarátom. Mimochodom, keď už spomínate ten Kamenáč, vyhľadajte si na internete, ktorý z poslancov sa do tej štvrti presťahoval...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania