Ulica Hlboká-cesta-neodhrnutá

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Marek 08. januára 2019

Je tesne pred desiatou hodinou. Snaží už od včera večera a ani hlavné ťahy po celej Trnave nie sú odhrnuté a ani posypané. Čo cestári čakajú, že sa to roztopí? Dnes je bohužiaľ -4stupne a prianie sa im nesplní.

08. január 2019

xxx

To akože vážne nahlasujete neodhrnutý sneh? Myslím, že tie dva dni v roku ľudia môžu jazdiť 20km/h v meste...
08. január 2019

TOP

Hlavne su tie fotky fotene z jedneho auta a hned si zalozili dva nicky aby tu trosku zatrolili
08. január 2019

kolombo

Keby si stál Marek od ráno na tej ulici,tak by si zistil,že tú cestu odhŕňali.U nás pred vchodom sme už minimálne trikrát čistili chodník a zas je ful zasnežený.
08. január 2019

Mam ABB

Ľudia, čo sedia doma a nevedia, čo je vonku, nech sa ani neozývajú. Celý deň som jazdila pracovne a naši cestári a aj mesto sa môžu hanbiť. Nie je podstatné to, že v Trnave sneží dvakrát do roka, ale to, že aj cez to všetko máme dokopy dva odhŕňače, ktoré chodia aj mimo mesta. Čiže nestíhajú nič. Zaujímavé je, že aj v iných mestách, kde sneží parkrát do roka, majú cesty pekne odhrnuté a posypané. O desiatej neodhrnuté a vôbec neposypané cesty je hanba od krajského mesta.
08. január 2019

Mam ABB

"TOP" keby si si dobre všimol, tak sú to dve rozdielne autá. Jediné, čo som si všimla, že komentáre od "xxx" a "TOP" boli poslané od rovnakej osoby. Pozdravujem Hejterov
08. január 2019

xxx

Neviem čo by ste rozprávali v Nórsku, alebo v Kanade, kde sú zasnežené cesty neustále a odhrúňajú sa len minimálne. Aký je vlastne problém so snehom na cestách? Nemáte stierače? Nedá sa ísť plnou rýchlosťou? Musíte udržiavať väčší rozostup a skôr brzdiť? Zapadli ste na križovatke a nemohli sa pohnúť? S 20-30 cm snehu si dnešné autá a pneumatiky hravo poradia, jediné čo si to vyžaduje, je prispôsobiť jazdu aktuálnym podmienkam a prestať s trápnymi rečami a "vtipmi" na adresu cestárov, lebo keby ste MAM ABB chodili po svete, videli by ste takéto cesty všade, aj v oveľa, oveľa vyspelejších krajinách. Je fascinujúce čo rozmaznaným ľuďom dokáže spraviť problémy a pokaziť deň. Takéto trápne malichernosti, ako je sneh na ceste. Ste normálni, preboha? :D
08. január 2019

Marek

Kolombo, upravena a posypana cesta vyzerá inak. Ak pouzivaju sol - sneh sa topi. Ak pouzivaju kamienky - pri jazde ich pocut .Ak cestari zaspali - poslem foto starostovi.

Xxx - sa uvedom pri takychto neupravenych cestatach Je jedno ci 20 ci 35 km. Je prvy den do škol. Mysli na deti čo sa všetko môže stať.
08. január 2019

xxx

Mam ABB, ak si myslíte, že ja a TOP sme tá istá osoba, v tom prípade by som sa na vaše analytické schopnosti v živote moc nespoliehal...
08. január 2019

kolombo

O čom tu točíš?Ja som od ráno do 12 hod. tiež jazdil na aute.Hneď ako som prišiel domov tak som pred vchodom očistil chodník od snehu.A ja som už ako tretí človek z vchodu odhŕňal sneh.Mam ABB sleduj troch správy a zistíš čo sa deje po celom Slovensku.Akože stíhajú odhŕňať ja v iných mestách..potom tam aj preto kolabuje doprava...
08. január 2019

xxx

LOL ona si dá sama lajk na vlastný komentár :D No nič, pekný zvyšok dňa.
08. január 2019

Marek

Pan xxx, keby keby boli by sme v nebi. Ale sme v Trnave tak písme o Trnave, tu riesime, tu sa chceme mať dobre. Ak si cestar, nápis otvorene kde bol problém s upravou ciest a posmesky urcite skoncia
08. január 2019

Mam ABB

A v tom je problém. Riešite Kanadu a Nórsko, kde zima trvá aj trištvrte roka. Ja riešim Trnavu, kde pracujem a žijem. Kde sa musím po cestách a chodníkoch pohybovať. A cez deň najazdím po meste aj stovky kilometrov. Ja si nepotrebujem strieľať z cestárov. Jednoducho riešim realitu. A je jedno, ktorý pán sedí na stoličke primátora. To to bolo vždy slabosťou Trnavy. Jedná sa hlavne o bezpečnosť ľudí, či už peších alebo sediacich v autách. Hlavne o tých, ktorí musia kvôli práci, škole alebo iným povinnostiam aj do takého nečasu. Myslím si, že peniaze, ktoré mi tu žijúci dávame do kasy mesta, by mohli stačiť na to, aby sme mali aspoň cesty odhrnuté a posypané, aj keď s výtlkmi a inými "nerovnosťami".
08. január 2019

xxx

Marek, well, napíšme rovno, že chceme od Trnavy lepší servis ako majú rovnako veľké kanadské mestá s desaťnásobným rozpočtom. Nie, nie som cestár, iba viem jazdiť, napriek kalamitným 20cm snehu na ceste.
08. január 2019

xxx

Mam ABB, myslím, že problém nie je v tom čo riešim, ale vo vašich jazdeckých schopnostiach.
08. január 2019

TOP

Marek deti su konecne stastne ze maju sneh tak neviem ako ich ohrozuje. Jediny kto ich moze ohrozit je nejaky blazon na ceste
08. január 2019

TOP

Mam ABB jak prosim ta najazdis po Trnave stovky kilometrov?? Co si taxikar?
08. január 2019

Mam ABB

Ako nechápem, osoba, ktorá píše za dvoch užívateľov sa obúva do tejto diskusie. Ak ti neprekáža neodhrnutá a neposýpaná cesta, lebo sadneš do auta 1-2 krát do dňa, tak vyjadri svoj názor a nehejtuj to tu. Stránka slúži na nahlásenie podnetov a nie na obúvanie sa do ľudí, ktorí sú s niečim v tomto meste nespokojní, lebo to jednoducho pre život potrebujem. Neviem, prečo stále riešiš iné štáty. Ako si presne napísal, sú omnoho rozsiahlejšie a majú omnoho väčší rozpočet.A hlavne je tam omnoho horšia zima. TO sa nedá ani porovnávať :D My sme malé KRAJSKÉ mesto, ktoré by sa o takéto záležitosti malo vedieť bez problémov postarať.
08. január 2019

Marek

Takze v skratke .
Moj zaujem bol aby sa cestari rozhybali a dostal som nejaku reakciu napriklad už behaju...
Napriek tomu pan xxx tu píšeš vela nezmyslov.
Si pisal že "ja som od 10 - do 12 jazdil" nasledne si to zmenil a na "ja som od rano do 12 jazdil" ...
Neupravuj koment a stoj si za slovami.
Ja osobne prvy zhrnac som videl bolo 10:47 na hospodarskej. Ale to už bolo neskoro keďže cesty zasnezene boli ovela skor ako som pisal podnet.
08. január 2019

Ameno V

Podnet spravny, ale obycajni ludia ako vy tento dlhodoby problem mesta Trnava, nevyriesia. Dnes je to akceptovatelne, lebo kalamita trva na celom uzemi. V priebehu rana odhrnace riesili mimomestske cesty. V meste som ich videl tiez az cca okolo desiatej. Asi malo techniky. Co sa tyka posypania, zda sa mi, ze sa mesto zapojilo do nejakeho projektu bez chemickeho posypu, ci co to. Ale to som si neni celkom isty a nechcem zavadzat.
08. január 2019

Maximus

Nerozumiem, v čom je vlastne problém? Aký konkrétny problém Vám spôsobuje dvadsať centimetrov snehu na ceste? Pretože ak je jediným problémom, že musíte ísť namiesto obvyklých 50 km/h, 20, alebo 30 km/h, tak potom sa naozaj aj ja pozastavujem nad schopnosťami, myslením a povahami niektorých ľudí... Pretože ono je to vážne všade na svete normálne, že počas sneženia sú cesty zasnežené.
08. január 2019

Roman Gábor

Maximus tu nejde ani tak o cesty ako o chodníky...Ja som mal dnes čo robiť aby som vôbec potlačil kočík...A ďalšia vec o 3:30 som išiel do roboty cesty neodhrnuté prišiel som o 14:00 cesty v tom istom stave....Kde boli naši veľký poslanci za lepšiu Trnavu prečo neodhrňali chodniky??? V Karlovke dal primátor nariadenie a o snežnej brigade a robili aj poslanci a povolali aj odsudených a nebol žiaden problem.A ako aj odznelo prešlich komentároch TT nemá dostatok techniky FCC má 3 posýpače a mesto 5? cca nebudem zavadzať neviem.A ako ste aj vy napísal súhlasim s vami chce to len trpezlivosť.
08. január 2019

kolombo

Roman a ty si myslíš,že tých cca 30 verejnoprospešných pracovníkov mesta vyčistí celú Trnavu?Myslím chodníky.Tým to môže trvať aj 3 až 5 dní.Tí poslanci sú aj v robote a je jedno či je niekto z KDH alebo Lepšej Trnavy.Trnava nemôže využívať odsúdených,lebo ich nemá kto strážiť.Je podstav bacharov v Hrnčiarovciach. Na druhej strane my sme pred vchodom čistili už päťkrát a ráno môže asi zas.Inak v Karlovke to tiež nezvládali lebo Na Dlhých dieloch ochromilo aj prevádzku pravidelne premávajúcich autobusov.A ľudia chodili pešo.Čítal som to tiež.
08. január 2019

Roman Gábor

Počuj priateľu ja si pamätám takúto istú situáciu 86tom. Aj vtedy to bolo tak že sa to nedalo zvládnuť tak mesto si najalo lepšie povedané požičalo zamestnancov družstvá v Trnave a chodili traktory z pluhmy a odrhňali Trnava. Ešte dobre si pamätám a ako cez polikliniku smerom ku konečnej zastávke kde stojí teraz Lidl chodilo po chodníku UNC a zahŕňalo chodníky napr. 😉
09. január 2019

TOP

V 86tom nemala vacsina Trnavy auto tak neviem co porovnavas a nebola Trnava tak zastavana teraz ti technika cez vacsinu chodnikov neprejde a odpratavat stovky kilometrov chodnikov rucne je masaker nemyslis?
09. január 2019

Peter

Trnava mala o kedysi o skoro 10 000 ludi viac, takze by som to nechal tak. No a kalamita v 86 bola trochu ina kava ako tento “poprasok”.
09. január 2019

TOP

Teraz tu je min 10 000 ludi bez trvaleho pobytu takze je obyvatelov rovnako mozno viac...Pocet ludi je uplne mimo ked vtedy vacsina ludi nemala auto a neplakali ze cestari nevycistili cestu a nemozu ist svojou oblubenou rychlostou...
09. január 2019

Peter

cesty asi nema zmysel riesit, autom sa prejst da. Skor treba riesit chodniky a to mesto s tymto stavom ludi a techniky nezvlada.
09. január 2019

Michal Hulman

Fakt akože tento primator to je to najhoršie čo postihlo trnavu .Určita skupinka ludi ako primator potom trnka z esetu a viskupičak si privlastnuju dianie v tt aplikuju chorobomyselne zelene praktiky ako nesekať travu tak že keď je leto je prales keď je zima tak je tu severny pol .Počuvajte chalani čo takto odísť mimochodom už vas je tu plno slniečkarska banda čo mi kazite mesto a 90 % tam tiež .A nemožem sa dočkat na diskusiu a ano ja patrim medzi 0.01 % čo si na take hovada otvori pusu a nikdy neprestanem tak čo smiešne kreatury
09. január 2019

Michal Hulman

A viete čo uznavam ? Komunizmus na vas .Mimochodom chlapče to odhrnanie by si mal zaplatit zo svojho pi tom čo si napachal s city arenou a mesto pride o prachy tak že ak niekto z vas čo sedite na zadku v kanclu mate chut si ma trožka pohejtovať tak sa podte hrať ja som si totiž všimol že sa tu jedna o určitu formu pochlebovania určitemu človeku so super bradou ako mikulaš .
09. január 2019

Michal Hulman

Jásne zelene mesto cez leto bolo fakt zele som myslel že žijem amazonke a v zime no koment.10 rokov do zadu keď som chodil do školy sa rano odhrnalo aj o 7:30 .Jasne užasne odkopnuť alebo dohadovať sa s city arenou šetriť na sekani travy na odhrnani .Ludia a každy človek ktory si rozbie bradu na lade by mal okamžite podať žalobu na vedenie mesta .To doporučujem každemu jednomu čo si koli tomuto ľadu utrži uraz
09. január 2019

Michal Hulman

Ps: auto nemam ale tie chodniky to je humus tak že .Primator a kompetentne zoskupenie čo to mate pod palcom šup šup poriadne dotovať spravu mesta nie len na oko
09. január 2019

kolombo

Áno Hulman primátor je to najlepšie čo nás stretlo. Bol zvolený v demokratických voľbách. Ty nikoho nevyháňaj a keď chceš tak sa odstahuj. Slnko ti svieti ešte ráno na hlave a hovä.. si tu ty. Ale nevadí už stačilo čo si vypustil so svojich úst. Komunistov... To úplne stačí. Tú City Arénu si utekaj užiť lebo pán privatizer už zdupkal do Prahy. Daj nám čo má Trnka s Brockom.
09. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
výjazd techniky, ktorá zabezpečuje zimnú údržbu pre mesto Trnava, bol realizovaný v zmysle operačného plánu zimnej údržby a dňa 8. 1. 2019 bolo odhŕňanie komunikácií vykonávané nepretržite v čase od 2.30 hod. do 24.00 hod.
Operačný plán nájdete zverejnený tu: http://www.trnava.sk/sk/clanok/zimna-udrzba-komunikacii. Sú v ňom uvedené aj telefónne čísla na dispečerské služby spoločností STEFE a FCC.
Kto? Odbor dopravy a komunálnych služieb

Odbor dopravy a komunálnych služieb
09. január 2019

Michal Hulman

Kolombo ty sa odsťahuj ak sa ti nepači do usa a neotravuj slovansky vzduch si socialno moralne hovädo ako tvoj fuzač tak šup do usa kde vladne tvrda ruka kapitalizmu lidia ko ty zničili tuto krajinu a pamätaj v reboluciji ktora pride ja budem vo frontovej linke držať zastavu a bude to už early a keď sa ti nepači čo napisal nejaky človek odsyahuj sa do liberalnej ba papa
09. január 2019

TOP

To sedi od negramotneho ..... presne si sa sam zaradil ty velky slovan
09. január 2019

Michal Hulman

A raz za 15 rokov teba konkretne nie bročku teba konkretne zoštatnim preto že je s tebou sranda inak už viem prečo sa volaš kolombo ja si dam štur
09. január 2019

Michal Hulman

Šup alterego vieš kde je reciklačny kôš tak hop
09. január 2019

Michal Hulman

Ste psychologicky negramotné stvorenia ja mám disgrafiu ano ale ty maš čo ? Keď na mna reaguješ super pokial si nepichopil opil som ťa rožkom tešil som sa na teba a tebe podobne stvorenia pre to že sa nudim a potreboval som si zašťurať do niakeho slniečkaris
09. január 2019

Michal Hulman

A inak šup pod vlastne meno zbabelec
09. január 2019

Michal Hulman

Teraz už piš čo cheš na zbabelca nereagujem poviem ti to kludne do oči a každemu podobnemu a budem očakavať diskusiu ala nazor z viacspektralnej strany nie mono ako ty lokaj .
09. január 2019

Jay

Hulman, prestaň sa tu opúšťať. Nikoho tvojimi popletenými rečami neurazíš, maximálne rozosmeješ. Tak sa pozbieraj a nájdi si iný web a inú skupinu ľudí, ktorá bude môcť za tvoj skazený život.
09. január 2019

kolombo

Hulman kašli na to.Budeš zostatnovat a bude dobre.
09. január 2019

natare

Chodníky a autobusové zastávky absolútne neodhrnuté, hlavne ale, že bol odhrnutý cyklistický chodník na Rybníkovej. Kto už v takomto počasí jazdí na bicykli?
09. január 2019

kolombo

Natare ten cyklochodnik sa používa aj ako chodník. Aj tade s deťmi teraz chodím a nikto to nerieši. V Kamenaci je spoločný chodník aj pre bicyklistov či chodcov a všetko je v poriadku.
09. január 2019

Peter

Na Rybnikovej je vybudovany samostatny cyklochodnik paralelne s chodnikom pre pesich, chodec ma pozit chodnik pre pesich. Preto nedava moc zmysel odhrnut cyklochodnik a nechat neodhrnuty chodnik. Takto to bolo aj minuly rok na Druzbe a bola o tom aj debata. V Kamenaci je chodnik spolocny, to je ina situacia. Ja som isiel rano po ceste, na chodniku bolo kopec snehu, nikto ma odtial nevyhnal ale spravne to nie je. To iste ako ty peso na cyklochodniku.
09. január 2019

Tomas

Tehelna ulica: v sprave Stefe - operacny plan udrzby - 1. etapa.
za 2 dni tu neboli schopni odhrnut ani posypat chodnik. Caka sa na poladovicu ako v minulosti a nebude ani ta posypana? Nebolo by to prvykrat.
10. január 2019

jozef

My celá ulice sme nezištne odhrnuli chodníky, a ešte k tým mechanizmom, Stefe zisk 700 tisíc € FCC do milióna € a tieto podniky nemajú poriadne auto na odhrn, voľakedy si mesto zazmluvnilo stroje v prípade kalamity a museli povinne nastúpiť, ale tu sa šetrí na čom nemá. No proste to nezvládli, mysleli ,že nenasneží, ale dúfajme ,že je to posledný sneh v sezóne.
10. január 2019

TOP

My sme si tiez odhrnuli a neplacem tu. Si sa niekam nedostal v tom najvacsom snezeni? Ja som si trikat odhrnal auto ale po ceste som dostal vsade. Jeden a pol dna snezi a tu su ludia jak zmyslouzbaveny. A aky bude mat zmysel ke dmesto nakupi dalsie stroje kvoli par dnom snezenia? Potom tu budes vyplakavat ze mesto nerobi to a ono nie?
10. január 2019

jozef

p. Top vôbec naplačem , ale celá ulíc podotýkam si odhrne sneh, odprace listí ,pozametá , lebo harmonogram čistenia sa vôbec nedodržiava, a uvedomte si ,že na našej ulici bývajú aj starí občania a ty majú problém, hovoril som,že zisky podnikov by mohli zmysluplnejšie využiť a v prípade nesneženia sa dá auto využiť aj zmluvne v iných okresoch, a povedzte mi na čo tam sedia keď si máme všetko robiť sami, veď predsa sa nám nič nestane,
16. január 2019

erik

zaujimave ,vsimol som si ze retazce maju zazmluvnene sluzby na odstranenie snehu na parkovisku maju odhrnute skor jak mesto... nemohlo by aj mesto takto postupovat?, a este pre vsetkych spokojnych aj nespokojnych v BA maju aplikaciu kde mozete sledovat kde je aky pluh a sypac a podla toho sa da skontrolovat kazdy usek, mozno ked mame na radnici tolko ITckarov vymyslet nieco podobne aby bola kontrola a bol by pokoj...
16. január 2019

kolombo

Erik tá aplikácia je výborný nápad.Len chcelo by to dať aj ako zvlášť podnet.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania