Stravovanie na ZŠ Bottova

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Jozef A 20. januára 2019

Dobrý deň, mohol by som poprosiť mesto o podrobné vyjadrenie sa k problému na ZŠ na Bottovej ulici v Trnave? Ako dlho mesto vedelo o probléme a tajilo ho? Ja to síce tuším, ale napíšte to sem prosím pekne. Pre ľudí, ktorí nevedia, o čo sa jedná - 18.1.2019 sa rodičia oficiálne dozvedeli od zástupcov mesta, že k 1.2. 2019 SPŠ Športová vypovedala zmluvu o poskytovaní stravovania pre žiakov ZŠ od 3. ročníka vyššie, lebo budú variť obedy pre iné školy (stredné). Cca dva týždne do konca stravovania - a vy, rodičia, starajte sa. Deti chcú rozposielať pešo po okolitých školách na obedy (vraj stihnú za 15 minút cestu tam, 15 minút cestu naspäť, v akomkoľvek počasí. Prioritou mesta nie je riešiť stravovanie pre x stoviek detí -škola sa za svojich 60 rokov nezmohla na svoju vlastnú jedáleň!

21. január 2019

xxx

Ja by som dieťa odhlásil z obedov a riešil stravu individuálne cez donáškovú službu. Každopádne mi nie je jasné, ako ostatné školy budú zvládať nápor nových stravníkov, keď navyše budú obedy zadarmo a už teraz majú kuchyne kapacitné a personálne problémy...
21. január 2019

Micro

Individuálna donášková služba? Kto Vám uvarí a dovezie obed za 1,20€?
21. január 2019

xxx

Prečo chcete dávať vlastným deťom jedlo za 1.20???
21. január 2019

Micro

Lebo toľko platím v školskej jedálni +-
21. január 2019

xxx

Radšej necháte posielať dieťa cez pol mesta, akoby ste mali zaplatiť za ten obed viac?
21. január 2019

Micro

Tu ide o princíp. Nie o jedno dieťa a jeden obed. Tu prišli o možnosť stravovať sa v blízkych priestoroch stovky detí a zamestnancov školy. Ako zvládnu zvýšený nápor stravníkov v náhradných jedálňach? Zoberú nových zamestnancov? Zvýšia platy?
21. január 2019

xxx

Micro, ale veď to je vôbec nerozporujem. Práve naopak, aj mňa by to zaujímalo, preto som tie isté otázky položil hneď v mojom prvom príspevku. A keďže to škola, resp. mesto nedokáže vyriešiť inak, ako dochádzaním detí do iných škôl, ako rodič by som to vyriešil donáškovou službou.
22. január 2019

Evíku Hypíková

no uvidíme ako sa toto dorieši. Každopádne nesúhlasím s tým aby môj syn chodil po okolitých školách kvôli obedu. Budem to prinajhoršom asi riešiť odchodom zo školy
22. január 2019

Robo

Najlepšie na niektorých príspevkoch je, že v nich najviac kritizujúci sú rodičia tých detí, ktoré na tú školu ani nepatria.... Ale rodičia zasponzorovali... Ja som tam preto nedal syna, lebo mi vadila už len jedáleň mimo budovy školy. To dochádzanie detí v zlom počasí, i keď je to len cca. 5 minút.
23. január 2019

Martin Gergely

Pekný večer pán primátor, všetkému co ste popísali rozumiem a vnímam, že mesto ma záujem danú situáciu riešiť. Otázkou, ale je ako je z dlhodobejšieho časového horizontu váš návrh - prestavba/zbúranie krídla - skutočne riešením do budúcnosti. Fakty: Za kolajami v Kamennom mlyne nám za niekoľko rokov vyrástla uplne nová rozsiahla štvrť - mladi ľudia majú deti, ktoré treba následne umiestniť do škôlok a škôl. A ako by sa každý rodič zachoval, no predsa dam deti do najbližšej škôlky, školy. A povedzme si otvorene, situácia s preplnenými školkami, školami je uz skutočne alarmujúci problém, ktorý by mala samospráva koncepčne riešiť. Otvorená otázka: na aký účel ma mesto v majetku bývalú základnú školu na Mozartovej ulici, ktorá uz niekoľko x rokov chátra? Nebolo by koncepcnym riešením tuto budovu zrekonštruovať a znova využívať na svoj účel, na ktorý je určený. A určite tato škola mala svoju kuchyňu a aj jedáleň ... Vopred Vám pán primátor dakujem za vasu reakciu.
24. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Mestský úrad v Trnave (odbor vzdelávania, školstva a kultúry) a Základná škola na Bottovej ulici v Trnave problém priebežne riešia a hľadajú najlepšie východisko zo vzniknutej situácie. Aktuálne informácie o najnovšom vývoji v prospech stravujúcich sa detí aj odpovede na otázky rodičom, ktorí sa zúčastnili verejného stretnutia, prinášame na stránke mesta www.trnava.sk v linku: http://www.trnava.sk/sk/aktualita/samosprava-predstavila-blizsie-informacie-o-projekte-novej-kuchyne-s-jedalnou-na-zakladnej-skole-na-ulici-jana-bottu .
Kto? Odbor vzdelávania, školstva a kultúry, Základná škola na Bottovej ulici

Mestský úrad v Trnave

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania