Ulica Veterná-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Michal H 07. marca 2019

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či sa uvažuje (a kedy) s inštaláciou polopodzemných kontajnerov namiesto existujúcich na ulici Veterná - viď foto. Tieto kontajnery sú častokrát preplnené a zapríčiňujú znečisťovanie okolia odpadkami - viď foto. Hlavne znečisťujú trávnatú plochu pred BD Arboria - vchody Veterná 42 a 43.
Navyše sú smeti často prehrabávané a vyberané bezdomovcami, ktorí prispievajú k neporiadku v okolí smetných kontajnerov.
Ďakujem

10. marec 2019

Maria

ano je to pravda bezdomovci tam robia neporiadok .Dokonca som tam pred par dnami videla dvoch potkanov.A aby toho nebolo malo, zamestnanci ktory vysypaju kose na psie exrementy, tak to veselo sypu do tychto kontajnerov
13. marec 2019

Michal H

Urcite by docasne pomohol castejsi vyvoz smeti z tohto stojiska. Vid foto z dnesneho dna...
27. marec 2019

Heno

dnes ráno 27.3.2019
27. marec 2021

Maroš

Dobrý deň. Prosíme vás o bezodkladné odstránenie úpravy stojiska na odpadové koše na ulici Veterná 42 Trnava. Uvedené stojisko je neustále preplnené a sú pod ním diery ktoré vyhĺbili potkany (je ich vidieť aj cez deň sú premnožené) Kolečká smetiakov sa prepadávajú a následne vypadáva smetie, ktoré poletuje po celej ulici. Ďakujem za skoré odstránenie problému.
01. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, v danej lokalite bola deratizácia naposledy vykonaná dňa 24.3.2021. Tento týždeň sa lokalita opätovne kontrolovala a vkladali sa ďalšie návnady. Nakoľko vieme, že táto lokalita je problémová, opakovane vkladáme deratizačné návnady do aktívnych dier počas celého roka. Čo sa týka úpravy stojiska a frekvencie vývozu odpadu v danej lokalite čakáme na vyjadrenie z Odboru komunálnych služieb.

Odbor komunálnych a cintorínskych služieb
20. apríl 2021

Richard Molnár

bolo to nahlásené 2 roky dozadu zavtedy sa nezmenilo nič, žijeme tu ako na Luníku IX odpadky z tých kontajnerov vždy vietor rozfúka 50 metrov po okolí je to hnus 🤮
20. apríl 2021

Richard Molnár

Luník IX
26. apríl 2021

Richard Molnár

zase všade rozfukany bordel z tych preplnenych smetiakov človek tu žije nie na sídlisku ale na smetisku
28. apríl 2021

Richard Molnár

bordel tu máme nafukany 3x do týždňa dokedy?!
28. apríl 2021

Vladimir Ekhardt

tu je problem v ludoch a nie kontajneroch. byvam nedaleko ale toto stojisko je najhorsie a nie kvoli potkanom!!! Zvolajte si domovu schodu a dajte si poriadok s majitelmi bytov, ktorym prislucha toto stojisko. Chovaju sa k odpadkom ako ku radioaktivnemu odpadu a nezopovedne hadzu odpad na zem v ramci stojiska v domneni, ze to po nich niekto uprace. Prejdite sa po sidlisku a nenajdete podobne kontajnerove stojisko ako toto a maju tam tiez potkanov a ine problemy!
28. apríl 2021

Richard Molnár

mňa nezaujíma kto čo pácha ani prečo dochádza k verejnému neporiadku - nie som platený z verejných financií za to aby som robil detektíva a poriadky, nie som orgán verejnej samosprávy, nie som mestský policajt, ani štátny policajt, ani sudca a nemám kompetenciu riešiť, hodnotiť, posudzovať alebo odsudzovať ako občan správanie druhých občanov - na to si platím dane v tomto štáte a v tomto meste aby veci verejné a verejný neporiadok ako aj tých, ktorí ho páchajú, riešil ten, kto má nielen kompetenciu ale aj povinnosť to riešiť, kto je za to platený z našich daní, to sa volá správa vecí verejných samosprávou v právnom štáte
03. máj 2021

Richard Molnár

zas rozfukane stojisko po okolí a vy ako, ešte rokujete po 2 rokoch od nahlásenia, a čo, ešte ďalšie roky budete rokovať, či ⚠️⁉️
03. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pripájame odpoveď z Odboru komunálnych služieb:

1) Mesto Trnava komunikovalo so správcom bytového komplexu Arbória. Správca bytového domu bol upozornený na to, aby usmernil svojich vlastníkov bytov konkrétne Veterná 42 – 43, že kontajnerové stanovište č. 242 neprislúcha k ich bytovému domu a odpad majú obyvatelia vhadzovať do ich určeného kontajnerového stojiska.

2) Ďalej bola na stojiskách ul. Veterná vykonaná v mesiaci marec a apríl 2021 deratizácia. Vieme, že táto lokalita je problémová, opakovane vkladáme deratizačné návnady do aktívnych dier počas celého roka.

3) Poškodená dlažba na stojisku bola opravená.

4) Zberová spoločnosť podľa možností dodatočne dočisťuje stojisko č. 242 od nahromadeného odpadu. Treba však brať do úvahy, že všetky kontajnerové stanovištia na sídliskách sú umiestnené na verejnom priestranstve, no nie je však možné úplne vyriešiť problém, ktorý sa týka znečistenia stojiska neprispôsobivými občanmi alebo vykladania odpadu mimo nádob. Zberné nádoby by sa nemali preplňovať, preťažovať, nechávať otvorené a nemal by sa žiadny odpad ukladať mimo nádob. Povinnosťou každého občana je zlikvidovať napr. objemný odpad na svoje náklady, prípadne odniesť napríklad do zberného dvora. Ak nedisciplinovaný občan napr. papierové krabice nezloží tak, aby sa vošli do nádoby a nechá ich mimo nich, vzniká v okolí nádob neporiadok.

5) Predmetné stojisko aj problémy na ňom evidujeme. Mesto Trnava má záujem riešiť problematiku týkajúcu sa odpadového hospodárstva budovaním polopodzemných kontajnerov postupne na všetkých sídliskách, za účelom vyriešenia problémov s čistotou, poriadkom i s likvidáciou hlodavcov a súčasne s vytvorením parkovacích miest po zrušených stojiskách. Prioritou je budovať polopodzemné kontajnery ucelene, to znamená postupne pre jednotlivé sídliská v rámci mesta. Tento rok sa dokončuje výstavba polopodzemných kontajnerov na sídlisku PREDNÁDRAŽIE.

Situáciu na stojisku č.242 budeme priebežne monitorovať či už jeho znečistenie alebo aktívne diery po potkanoch.

Mesto Trnava
14. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pripájame foto stojiska č.242 na Veternej ul. Situácia sa zlepšila a stojisko je čisté.

Odbor komunálnych služieb

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania