Fajčeie na zastávke MHD

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Matúš 14. marca 2019

Dalo by sa niečo urobiť s obrovským množstvom fajčiarov na nástupišti MHD pred železničnou stanicou? Pokiaľ viem, fajčenie na zastávkach je porušením zákona 377/2004 Z. z.
Mám tým na mysli spoluprácu policajných zložiek či mestských, ak je v ich kompetenciach pokutovať za tento skutok, alebo štátnych, ktorí už sice vykonávajú hliadkovaciu činnosť v objektoch stanice ale zjavne za iným účelom. Ďakujem

14. marec 2019

natare

Ja som na tento problém upozorňovala niekoľkokrát, dokonca som upozornila na to hliadku polície, ktorá sedela v aute na tom malom parkovisku vzadu. Poslali ma niekam, že veď nefajčia v prístrešku a že to vlastne nie je ani v ich kompetencii.
15. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
s obsahom podnetu budú oboznámené hliadky mestskej polície, ktoré zamerajú pri hliadkovej činnosti pozornosť na opísané protiprávne konanie.

Kto? Mestská polícia mesta Trnava

Mestská polícia mesta Trnava
15. marec 2019

Robo

natare, môžete sa sťažovať na Odbore železničnej polície, ak je pravda čo píšete. Tí policajti majú zjavne problém aj s bezdomovcami a inými individuami, pretože tam denne smrdia a obťažujú cestujúcich! Alebo ani verejný poriadok nepatrí do ich kompetencií? Nech si prečítajú §9/ods. 1, písm. f - Zákon 377/2004 o ochrane nefajčiarov. Tam je vymedzené, kto vykonáva kontrolu tohoto zákona! Takže treba volať aj 158. Sú tam najbližšie a najrýchlejšie!
17. marec 2019

natare

Veď práve, bola to hliadka štátnej polície, ktorá tam parkuje pravidelne. Keď som si chcela poznačiť ich služobné číslo nasadli do auta a odišli. Evidentne sa tam zašívali.
18. marec 2019

Gabriela

Policia nechce mat nic ani s Romkami, ktore na stanici obtazuju ludi... Dve strazia a dve pytaju peniaze, alebo pozeraju, kde co .....
05. apríl 2019

Matúš

Prešiel skoro mesiac a nič sa nezmenilo a nespozoroval som ani jednu hliadku polície.
Na druhej strane sa ľuďom nečudujem, veď popolníky sú rovno na nástupišti.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania