Ulica Vladimíra Clementisa-Cesty a chodníky-iné

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Ivan Kopcani 18. marca 2019

Dobrý deň,
týmto by sme chceli požiadať o zrušenie jestvujúceho prechodu (spojnice) medzi chodníkom a cestou smerujúcou okolo Lidlu ku škole UCM. Tento prechod po dobudovaní chodníku,ktorý v poslednej dobe realizoval Lidl, stratil opodstatnenie. V minulosti dochádzalo a aj v súčasnosti dochádza na predmetnom mieste ku kontaktu automobilov s chodcami (aj mamičkami s kočíkmi) a cyklistami. Miesto je okrem iného aj obrastené kríkmi a je zabránené videnie oboch zúčastnených strán. Je otázka času kedy príde k nejakému vážnejšiemu stretu. Ďakujeme.

19. marec 2019

Hana

Tak to by bola velká škoda zrušit ten prechod, ludia z Družby ,ktory chodia nakupovat peši, tento prechod používajú, na chodník, vytvorený Lídlom treba ist cez dost nebezpečný prechod a potom znovu sa musí preisť cez parkovisko,treba sa viacej starat o prerastené kríky, viac ich orezať !
19. marec 2019

Pe

Väčšia pravdepodobnosť stretu chodca s vozidlom je na tom prechode ako na tejto spojnici kvôli výrazne väčšej premávke a veľkej dĺžke prechodu. Sú tam vozidlá vchádzajúce aj vychádzajúce z predajne, ktorých je určite viac ako na spojnici k UCM.

Na tejto spojnici stačí orezať tie kríky kvôli lepšiemu prehľadu. Vozidiel je tam výrazne menej. Napr. ja som tam ako chodec za niekoľko rokov vozidlo nestretol, ale na tom prechode som mal obavy z bezpečného prechodu na druhú stranu.

Možno keď tam konečne vznikne kruhová križovatka, ktorá je veľmi žiaduca, tak potom ten prechod bude relatívne fajn
19. marec 2019

Ivan Kopcani

Faktom je, že sa jedná o "prechod - skratku", ktorý nie je nikde zakreslený a je bez povolenia, čiže sa jedná o "čiernu" stavbu. Nedá sa absolútne hovoriť o nejakom oficiálnom prechode. V pracovnej dobe tam chodí vozidiel dosť, záleží kedy tam kto ide. O tom že chodec (a ani mamičky s kočíkom) vstupujúci na túto cestu nepozerá doľava ani doprava sa nemusíme ani baviť, ďaleko horšie je keď tam nabehne v rýchlosti cyklista. Ostatné riešenie dopravnej situácie treba nechať na kompetentných - či už kruhovú križovatku alebo rozdelenie dlhého prechodu ostrovčekom. V každom prípade je tam oficiálne označený prechod.
19. marec 2019

Ivan Kopcani

A samozrejme je tam ešte nákladný priestor pre kamióny z Lidlu popred, ktorý tiež nie je zrovna bezpečné chodiť.
21. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
kríky vo vlastníctve mesta sú a aj boli zrezané (aj deratizované), ale časť kríkov vlastní spoločnosť Lidl a nemôžeme im výrub ani rez nariadiť, ale pravdepodobne ani nie je opodstatnený. Ak občania požadujú výrub, môžu si podať podnet, na ktorý nájdu tlačivo na stránke mesta www.trnava.sk, dole v sekcii Tlačivá a formuláre. Po posúdení môžu byť kríky odstránené, rozhodne však v lokalite treba dbať na bezpečnosť a byť pri vstupe na vozovku byť opatrný.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
21. marec 2019

Ivan Kopcani

Aký je opodstatnený vstup na vozovku pokiaľ je dobudovaný a k dispozícií chodník? Lebo skratka a zvyk?
03. máj 2019

Ivan Kopcani

Takže ešte raz...... Čo bude mesto robiť s touto "čiernou stavbou", ktorá nie je nikde zakreslená a je vybudovaná len tak mimochodom? Po dobudovaní chodníka Lidlom nemá opodstatnenie a to, že treba dávať pozor na prechode, ktorý je dlhý je iná debata. Nebavme sa teraz o kríkoch, ktoré sú tiež stále zarastené.
03. máj 2019

Pe

Pán Kopčani, Váš návrh je PROTI obyvateľom. Ak to mesto zruší, neprestanú tadiaľ ľudia chodiť, bude to menej bezpečné na nespevnenej ploche ako je teraz. Potom to budú ľudia pýtať vybudovať späť a budú oproti Vám vo výraznej prevahe. :-)

Posielate ľudí na prechod pre chodcov v nebezpečnej križovatke kde príde ku kolízii skôr ako tu.

Riešite najmenej podstatnú vec v tejto lokalite. Priorita je kruhová križovatka a bezpečné prechody. Ak bude hotové toto, tak sa môže riešiť táto Vaša požiadavka a nie naopak.
To naozaj nevidíte tie zjavné priority v súvislosti s bezpečnosťou? Kde presne ste prosím Vás zistili, že je to nelegálny chodník?
03. máj 2019

Ivan Kopcani

Proti komu je? A na základe čoho vyžadujú obyvatelia toto spevnenie? Sa opakujem...lebo je to kratšie a podľa Vás bezpečnejšie? Ono je to obojstranné pokiaľ sa nebude riešiť jedna vec, nebude sa ani druhá. To, že je nelegálny si môže každý zistiť na meste...nikde, ani v katastri nie je zakreslený. Vaše argumenty sa zakladajú len na pocitoch a nie sú ničím podložené. Ten prechod tam nemá čo robiť.
03. máj 2019

Pe

Keby ste takto intenzívne žiadali najprv kruhovú križovatku a bezpečné prechody a až potom toto, tak Vás podporím. Takto žiaľ nemôžem, lebo idete od úplne nepodstatných priorít. Asi preto, že s tým má problém UCM, ktorá má cestu ako príjazd? :-) Kde presne na meste ste to zisťovali? Dajte sem ich vyjadrenie.
Už je mi jedno či to tam bude alebo nebude, ale ak potom niekoho kvôli tomu na dlhom prechode pre chodcov zrazí auto, tak krv na rukách budete mať aj Vy!

Viac už na Vás nereagujem, lebo nemáme väčších problémov v meste ako je cca. jeden meter štvorcový spevnej plochy.
03. máj 2019

Ivan Kopcani

Neviem na základe čoho by som mal ja žiadať kruhovú križovatku, to je snáď v kompetencii mesta resp. poslancov zvolených za daný obvod. Prechod riešim za UCM - a áno, preto to pokladám za podstatné a ako ste správne napísali je to príjazdová cesta a nie chodník -sám ste si v podstate odpovedali. Stále sa pýtam, nech mi niekto ukáže relevantný dôkaz a argument, že prechod je tam regulérny. A koniec koncov tak ako by som mohol o kruhovú križovatku žiadať ja, môžete aj Vy, nakoľko mi dokážete oponovať. Opäť sa opýtam aj Vás, keď niekoho zrazí auto na tomto "prechode" koho obviníte? Uvedomujete si, že ľudia tam vchádzajú spoza kríkov bez toho, aby sa pozreli s mobilom v ruke napríklad alebo rozbehnutý cyklista, mamička s kočíkom....a podobne?
03. máj 2019

Pe

Nechcel som reagovať, tak ešte naposledy. Chápem, že z pohľadu BOZP na UCM chcete chrániť primárne vodičov z UCM (hlavne tých čo odchádzajú), aby nevznikla kolízia. Vaša požiadavka je ale výhra pre vodičov UCM a prehra pre ľudí využívajúcich tú spojnicu.

Skúste popremýšľať ako by to bola výhra pre vodičov UCM ale aj výhra pre ľudí čo to využívajú. Potom sa Vám to bude riešiť určite jednoduchšie. Jednou z možností je spraviť to pri príležitosti tej kruhovky, ktorú som mimochodom už žiadal aj osobne. Chodci nemajú zákaz vstupu na cestu a budú tam chodiť aj keď by tam spojnica nebola. Z pohľadu bezpečnosti nezískate tým zrušením žiaľ nič len nespokojných chodcov.

Skrátka nemôžete chcieť veci len pre seba (ucm) a nepozerať sa vôbec na druhú skupinu a odpísať ju. Vymyslite požiadavku tak, aby to bolo výhodné pre všetkých a bude to OK. Napr. na začiatok žiadajte štítok (značku) pre chodcov „pozor auto“ a pre vodičov značku „A14 - pozor chodci“. :-)
03. máj 2019

Ivan Kopcani

A to je práve problém - na základe čoho a prečo žiadať značky keď ten prechod vlastne nie je oficiálny prechod. Stále neviem prečo si myslíte, že to je prehra pre ľudí....lebo si neskrátia cestu? Keď sa nezačne toto riešiť a nevniknú "nespokojní" ľudia a nebude sa riešiť ani žiadny kruhový objazd. Áno chodci síce zákaz nemajú, ale ani nič ich tam neoprávňuje vstúpiť...či? Chodia ľudia bežne po ceste medzi autami? Keď by náhodou zrazilo auto niekoho na prechode je to priestupok a zrazilo ho tam kde nemalo....keď ho zrazí na tomto "inkriminovanom prechode" - zrazilo ho podľa Vás kde? Ja nechcem veci len pre seba a môžeme sa dohadovať o tom na koho strane je "pocitová" pravda, keď ale príde ku kontaktu prevahu má bohužiaľ auto. a opäť zdôrazňujem, že na riešenie takýchto vecí sú aj poslanci a rôzne komisie napr. stavebná, ktoré by sa tým mohli zaoberať.
03. máj 2019

Ivan Kopcani

Okrem toho by ma teda zaujímala aj odpoveď samosprávy ako chce vyriešiť dopravu v tejto oblasti.
24. september 2019

Ondrej

Ivan Kopcani
Podla katastra je pozemok kde su tie najvyssie kriky vo vlastnictve mesta, postupujte prosim podla pokynov samospravy a poziadajte o vyrub tych krikov (+ ecventualne nasadenie nejakych okrasnych rastlin miesto nich)

Tlacivo je tuna:
http://www.trnava.sk/sk/uradne-tlaciva?s=&o=Title+ASC&t=odbor-dopravy-a-komunalnych-sluzieb
Tlacivo: Podnet na výrub drevín

Toto riesenie bude najefektivnejsie a naschodnejsie pre obe strany (chodcov aj soferov). Pristupova cesta je sucast parkoviska kde sa ma tak ci tak chodit pomaly a s ohladom na chodcov. Takto bude dotknuty usek prehladnejsi pre obe strany.
Pri zruseni "prechodu" by ludia nadalej chodili cez dane miesto - cize toto riesenie nie je.

Poziadavku na vyrub dravim skusim zadat aj ja cez VMC c.4 dna 26.9. , kedze toto riesenie mi pride ako najlepsie.
30. jún 2021

Emilia Havlikova

Takýto neporiadok zanechal Telekom po prácach s optickým káblom. Trávnik neupravený, zemina vysypaná aj na parkovisku.
03. júl 2021

Ondrej

Emilia Havlikova> odporucam vam zalozit osobintny novy podnet - v tomto, ktory sa tyka niecoho ineho to riesit nebudu
Dokonca mam pocit, ze ak napisu odpoved, tak uz sa o podnet nezaujimaju

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania