Dedinská ulica-Cesty a chodníky-iné

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Uzavretý
meno
Alexa 14. apríla 2019

Priechod pre chodcov / spomalovač na Dedinskej ul. je absolútne NEVHODNÉ riešenie. Autá pri prejazde spôsobujú hluk, hlavne tie, ktoré vôbec nebrzdia. Budík sa od inštalácie tohto skvostu dopravy stal pre mňa úplne zbytočný, keďže sa môžem spoľahnúť na buchot pochádzajúci z prejazdov priechodu.
Inak by ma zaujímalo prečo sa nediskutovalo o tom ci tam vôbec tento spomalovač je vhodné riešenie. Už dávnejšie boli v Dedinskej ul. navrhované spomalovače a samospráva vtedy odpovedala, že to nie je možné, pretože s tým musia súhlasiť obyvatelia domov, v ktorých blízkosti budú umiestnené. Kvôli zvýšenej záťaži prachom a hlukom, pri brzdení a rozbiehaní.
Ďalej, ak je to kvôli bezpečnosti, tak by ma zaujímalo, prečo pri ZŠ s MŠ bol spomalovač po čase odstránený?
Dúfam, že sa nájde efektívne riešenie

29. apríl 2019

Alexa

Teda načo riešiť, veď v Modranke asi nežijú ľudia.
Obyvatelia domov priamo pri priechode / spomalovači majú sťažený vjazd do dvora.
A rodičia pri vyzdvihnutí detí zo škôlky používajú rozšírený priestor za priechodom ako parkovisko.
To bolo všetko takto plánované?!?!?
29. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vyvýšený priechod pre chodcov bol vybudovaný na základe opakovanej požiadavky VMČ Modranka. Predmetného spomaľovacieho prahu sa týkal celý podnet 52393 (https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/52393/priechod-pre-chodcov-pri-skolke-na-dedinskej-ul), kde sme dali aj odpoveď týkajúcu sa histórie požiadavky na jeho umiestnenie a pod. Dovoľujeme si upozorniť, že vznik tohto typu "retardéra" nie je "korunová záležitosť" od jeho projektu a schvaľovanie po realizáciu. Na jeho negatívny dopad (zvýšená prašnosť a hlučnosť) boli obyvatelia Modranky určite už vopred upozornení, ale na druhej strane prispel k upokojeniu dopravnej situácie v tejto lokalite. Ak obyvatelia požadujú odstránenie tohto spomaľovacieho prahu/vyvýšeného priechodu, mali by sa v prvom rade obrátiť na svojho poslanca, vyvolať verejnú diskusiu a na jej základe osloviť Mestský úrad v Trnave s konkrétnou požiadavkou.
Kto? VMČ Modranka

Mestský úrad v Trnave
29. apríl 2019

Alexa

Pokiaľ sa chcete baviť o finančných nákladoch takýchto riešení, tak by ma zaujímalo prečo je tento retarder sekundárne riešenie? Prečo sa musela na neoznačenom ostrovčeku stať dopravná nehoda, aby potom zrazu vyrástol vyvýšený priechod? Ktorý zase nebol poriadne označený, odhliadnuc od toho, že ten priechod nikto nepoužíva. Z čoho usudzujete, že sa dopravná situácia ukľudnila? Autá jazdia v rovnakej miere, akurát je to tam podstatne hlučnejšie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania