Ulica Rybníková-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Mário Rams 20. apríla 2019

Dobry den. Chcel by som sa opytat v koho kompetencii je navrhnutie a realizovanie vodorovneho dopravneho znacenia zakaz zastavenia pred hasičskou stanicou v trnave. Dopravne znacenie na stlpiku nikto nerespektuje a tym padom pri vyjazdoch hadicov vznikaju nebezpecne situacie. Dakujem

20. apríl 2019

Fredy

Autor odkazu by mohol zrozumiteľnejšie vysvetliť, že o čo sa mu jedná, pretože zakrúžkovanie značky a komunikácie pred hasičmi nedáva zmysel.
Nevšimol som si, že by vozidlá nepatriace k HaZZ nerešpektovali zakrúžkovanú značku a stáli by vpravo pri okraji vozovky hneď za značkou , resp. ďalej rovnobežne s cestou pred hasičmi.

Ak vozidlá zastavia na komunikácii v jazdnom pruhu pred hasičmi, jedná sa o „zastavenie vozidla“ v zmysle zákona (napr. na červenú a pod.).

Pri výjazdoch hasičov prechádza svetelná signalizácia do špeciálneho režimu, ktorý zabezpečuje uvoľnenie priestoru na komunikácii pred hasičmi a umožňuje im výjazd.

Kde a ako by tu malo pomôcť ďaľšie vodorovné značenie?
21. apríl 2019

Mário Rams

Dobry den.
Cervene kruhy mali predstavovat prenos tejto nenapadnej znacky zakaz zastavenia zo stlpiku aj na cestu pred hasicmi, respective na jej kratku cast, ktora by zabezpecila nepretrzity a bezpecny vyjazd vozidiel HaZZ aj pocas jazdy v kolone alebo zakonnom zastaveni na cervenej na semafore. Na prilozenom obrazku je to trochu vidiet (vodorovne znacenie ako na zastavke pre autobusy). Podobne je to aj pred hasicskou stanicou v Senci. Ak tato znacka ktora je tam momentalne upozornuje len na zakaz zastavenia na priestore pred ich garazmi, mala by sa pouzit aj nejaka ina.
Sposobom ktory umoznuje nepretrzity vyjazd hasicov tam zastavuju vacsinou len zahranicne kamiony.
Mozno sa na to ale podla zakona hodi ina znacka, to neviem.
No verte mi ze ziadny specialny rezim na semafore pred Rybnikovou nie je.
Kludne sa mi ozvite ma [email protected] a rad vam to objasnim.
24. apríl 2019

erik

Semafor pri hasicoch nefunguje roky. Vyjazd hasici zabezpecuju pomocou hasica ktory riadi vyjazd.
29. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet sme poslali na vyjadrenie Okresnému riaditeľstvu Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Ako vyplynulo z ich odpovede, naozaj hasiči evidujú problém so státím na semafore na Rybníkovej ulici, pokiaľ je zároveň potrebné zabezpečiť výjazdy hasičských vozidiel v prípade "ostrého výjazdu". Hasičský semafor (v strede fotografie) je podľa vyjadrenia OR už roky nefunkčný, takže v prípade áut stojacich v kolónach na Rybníkovej ulici občas vzniká kolízna situácia, pričom existujúce dopravné značenie jej nijako nemôže/nedokáže zabrániť.
Na základe podnetu zvoláme v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Trnave stretnutie, na ktorom prerokujeme možné riešenia problému a ich financovanie. O výsledku stretnutia budeme informovať.
Kedy? 2019

Mestský úrad v Trnave

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.