Ulica Hlboká-MHD-technické problémy

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Fredy 23. júna 2019

V sobotu a nedeľu 29. a 30.6.2019 sú v Trnave plánované cyklistické preteky, pričom majú byť pre bežnú dopravu väčšinu dňa úplne uzavreté ulice Hlboká, Starohájská, Špačinská a aj križovatka s Rybníkovou a Bučianskou.
Pri podobných akciách bývajú včasné informácie (t.j. 2-3 dni vopred) o vyvolaných zmenách v režime MHD (zmeny trasy, času, neobsluhované zastávky, príp. náhradné zastávky) pre obyvateľov, ktorí plánujú v predmetnom čase cestovať s MHD, spravidla nedostupné. Oznamy, ak vôbec sú, bývajú vyvesované na poslednú chvíľu a iba do niektorých spojov a nie na všetky zastávky dotknutých liniek.
V tomto prípade by mali byť dotknuté linky č.1,3,4,6,13 a 14, t.j. väčšina.
Navrhujem zverejniť na stránke mesta Trnava a Arrivy úplné informácie o zmenách v MHD v predstihu, aspoň 2-3 dni. .

23. jún 2019

Fredy

Čo napr. zaujíma cestujúcich?
Nie všetci sú mladí a bez pohybových obtiaží, takže napr. dajakých 0,5 - 1km pešo neočakávane naviac môže spôsobiť značné problémy.

Linka č.1 – kade pôjdu spoje zo Zeleného kríčka na Kopánku a späť, ako sa majú zariadiť cestujúci, ak chcú ísť napr. do oblasti bývalej ČSZM, Na hliny a na Vodáreň. Pôjde cez Trstínsku, Cukrovú, Hajdóczyho a Slnečnú? Zastaví pri Kukučínovej?

Linky č.3 a 4. Na strane Kopánky bude konečná ako obvykle pred školou na Špačinskej alebo dakde inde?

Linka č.6 – Úplne vynechá Okružnú, ČSZM, Šrobárovu/ZK, Hospodársku-Bernolákovu bránu a pôjde cez Družbu, Kollárovu a Hospodársku priamo na Študentskú?

Linka č.13 – vynechá Hlbokú/Starohájsku, a pôjde cez Družbu, Kollárovu a Hospodársku a až tu sa napojí na Šrobárovú/ZK?

Linka č.14 - vynechá Hlbokú/Starohájsku, Šrobárovu/ZK, Hospodársku-Bernolákovu bránu, Hospodársku pri stanici a pôjde z Družby cez Kollárovu priamo na Dohnányho a tam bude dlho čakať, až nastane čas odchodu, alebo si pridá z Kollárovej ešte okruh po Hospodárskej cez Šrobárovú /ZK a späť a bude dosť meškať?

Pri tak výrazných zmenách v trase a veľkom počte vynechávaných zastávok by bolo vhodné, aby spoje zastavovali (minimálne pre výstup) aj na niektorých zastávkach na obchádzkovej trase.

Alebo pre MHD nebude platiť úplná uzávierka ohlásených ulíc alebo križovatky?
24. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
po doladení všetkých informácií už boli dnes tieto skutočnosti zverejnené na stránke Mesta Trnava aj s príslušnou mapkou: http://www.trnava.sk/sk/aktualita/zmeny-v-mestskej-hromadnej-doprave-pocas-konania-majstrovstiev-sr-a-cr-v-cestnej-cyklistike
Vopred ďakujeme všetkým občanom za pochopenie. Ide naozaj iba o krátkodobé dočasné obmedzenie, ale je potrebné ho rešpektovať vzhľadom na plynulý priebeh podujatí.

Mestský úrad v Trnave

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.