Ulica Hlavná-vandalizmus-rušenie nočného pokoja

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Jana 14. júla 2019

Sústavné rušenie nočného pokoja Pizza Piccolino
Chcela by som sa informovať, či prevádzka Pizza Piccolino na Hlavnej ulici má od mesta dovolené prevádzkovať otváracie hodiny svojej terasy i po 1 hodine v noci. Prevádzka pravidelne porušuje nočný kľud, dovolí svojim zákazníkom sedieť vonku na terase i do 3-4 hodiny ráno. Tak isto si toto večerné posedenie užívajú i zamestnanci tohto podniku...s otvorenými dverami a pustenou hudbou. Obyvatelia by radi spali s otvoreným oknom v týchto horúcich dňoch. Nech si oni zatvoria dvere na prevádzke a sami uvidia, ako sa nám obyvateľom takto spí už dva mesiace. Terasu začínajú zatvárať (búchať so stoličkami, stolmi, reťazami, vykrikovať) o 5-6 hodine ráno.

15. júl 2019

Robo

Treba si dať namontovať klimatizáciu do bytu a bude po probléme. Hluk je daň za bývanie v centre mesta.
15. júl 2019

Jana

Klimatizácia je v celom byte, okná s troj-sklami i tak to nepomáha. Mestská polícia by Vám určite potvrdila, čo sa dialo túto sobotu v noci (rozkopané smetné koše, vykrikovanie, púšťanie si hlasnej hudby). Terasa otvorená do 5 hodiny ráno. Ja nič nemám voči tomu, aby sa ľudia zabavili. Ale i my máme právo na nočný kľud. Nie zaspávať o 4 nadránom. Ja nič iné nežiadam, len aby po 1 hodine v noci bola terasa pre návštevníkov uzavretá. Tak isto i dvere do podniku, aby sa hudba nevyhrávala na celú pešiu zónu.
15. júl 2019

Robo

To vám teda nezávidím ...
15. júl 2019

Trnavčan

Platí VZN č.511 , http://www.trnava.sk/userfiles/file/Ordinance/vzn_511_o_prev.dobe_schvalene.pdf (prečítajte si, trvajte na dodržiavaní..), na jeho dodržiavanie (a kontrolovanie, prípadne sankcie) má dozerať primátor, orgány mesta a MsP. Takže pri porušení volať MsP a trvať na zápise o porušení VZN a potom na riešení (aj so sankciou až do 6638 EUR, aj opakovane..) odborom ODa KS, ktorý to má v kompetencii. A na exteriérovom sedení je reprodukovaná hudba zakázaná, po 01:00 nesmie byť na terase ani noha a od 22:00 musí prevádzkovateľ zabezpečiť, aby prevádzka nerušila nočný kľud. Všetko je to zrelé na sankcie..To všetko je v tom VZN.. Len mesto asi nevie, čo schválil a za čo sú zodpovední.
15. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podľa VZN č. 511 o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mesta Trnava je pre danú prevádzku povolený čas prevádzkovania letného exteriérového sedenia podľa čl. 4 ods. 2 písm. b) v mesiacoch máj až september určený od 08.00 hod. do 01.00 hod.
Podľa č. 3 ods. 8 je prevádzkovateľ povinný zabezpečiť, aby v súvislosti s prevádzkovaním nebol rušený nočný pokoj ani verejný poriadok priamym dôsledkom činnosti prevádzky, najmä hlukom a obťažovaním hlasným alebo hlasovým zvukovým prejavom.
Zároveň občanom odporúčame, že v prípade podozrenia z porušovania ustanovení všeobecne záväzných právnych predpisov mesta (alebo iných platných právnych predpisov hocakým spôsobom) je možné telefonovať na telefónne číslo 159 Mestskej polície mesta Trnava a požadovať vykonanie nápravy.
Prevádzkovateľ bude upozornený na dodržiavanie platných právnych predpisov.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
15. júl 2019

Trnavčan

.."je možné telefonovať na telefónne číslo 159 Mestskej polície mesta Trnava a požadovať vykonanie nápravy."
MsP na mieste môže len upozorniť prevádzkovateľa (na nejaký ráznejší zásah alebo nápravu nemá kompetencie, nemôže dať ani pokutu právnickej osobe..), len upozorní prevádzkovateľa a spíše záznam na základe ktorého by mal konať ten, ktorý tu za samosprávu odpovedal (ODaKS), a to dosť rázne, zvlášť pri opakovaných porušeniach, "páky" na to sú..Nejaké "bububu" určite nezmení konanie chronických porušovateľov....Je to dosť trápne, takéto presúvanie zodpovednosti a "riešenie" citovaním VZN..Zodpovední by mali využiť kompetencie a promptne reagovať na porušovanie VZN a potlačiť problémy v zárodku.
15. júl 2019

Jozef

ja by som povedal, ze ich hudba hra tak hlasno ze rusi aj denny klud. Treba tam len nechodit, a zachvilu ich vypne samo :)
19. júl 2019

Trnavčan

Zdá sa , že žiadne "upozornenie" sa nekonalo, alebo ho prevádzkovateľ naďalej ignoruje (jedno horšie ako druhé..). Stále uvádzajú otváracie hodiny do 5:00 ( http://trnava.pizzapiccolino.sk/kontakt/ ) alebo v sobotu a nedeľu do 4:30 ( https://www.bistro.sk/pizza-piccolino-tt/ ). Obidva prípady sú v rozpore s platným VZN.
02. október 2019

Trnavčan

Doporučujem si všimnúť návrh zmeny VZN č.511 na stránke mesta Trnava,
http://www.trnava.sk/sk/vseobecne-zavazne-nariadenie/0-196
http://www.trnava.sk/userfiles/file/Ordinance/navrh_vzn_urc._na_pripomienkovanie_prev_doba_dodatok_1.pdf
Doteraz bola reprodukovaná hudba na exteriérových sedeniach zakázaná, teraz ju navrhujú (v záujme koho asi??) povoliť do 22:00 aj v priamom susedstve bytov (ako sa tam bude v lete dať žiť, vetrať???). inde až do 23:00. Taká Havná ulica, alebo Trojičné námestei, kde každé sedenie bude smieť celý deň hrať vlastnú hudbu, bez akýchkoľvek obmedzední.. V Trnave bude "permanentný jarmok".. Toto je v záujme obyvateľov??
02. október 2019

Silvia

VZN 511:
Čl. 7
Sankcie

(1) V prípade porušenia tohto VZN môže Mesto Trnava prevádzkovateľovi uložiť pokutu do 6
638 eur.12
(2) Za porušenie tohto VZN sa považuje najmä:
a) prevádzkovanie v inom čase ako čase prevádzkovania povolenom v tomto VZN,
b) prítomnosť iných osôb ako zamestnancov prevádzkovateľa v prevádzke mimo času
prevádzkovania povolenom v tomto VZN,
c) nepravdivé dôvody uvedené prevádzkovateľom na oznámení jednorazového predĺženia
prevádzkovej doby.

Kto odkontroloval zosuladenie prevadzkovej doby s novym VZN? Kto udelill sankciu a aku sankciu za porusovanie VZN? Vo VZN je priamo uvedene, kto vykonava kontrolnu cinnost a je opravneny udelit sankcie.

Obec podla zakona 369/1990, par.4 n) zabezpečuje verejný poriadok v obci.
Kedy Mesto zabezpeci verejny poriadok na uzemi mesta? Alebo su neustale staznosti obyvatelov bagatelizovane tak, ze po predlzeni otvaracich hodin v maji 2019 sa este dodatocne povoluje reprodukovana hudba v exterierovych sedeniach? Ako zjedna obec verejny poriadok, ked mestska policia moze akurat napomenut prevadzkovatela, RUVZ nepride zmerat hluk, mestka policia tvrdi, ze nema ziadne pravomoci ukoncit akciu.......? vid video
http://www.mtt.sk/up/clanky-spravodajstvo/Rusenie-nocneho-pokoja-25-06-2019
Na jednej strane priznavaju, ze nemozu nic, na druhej strane veselo povoluju podnikatelom vsetko. Aka je tu rovnovaha medzi pravami?
24. október 2019

Trnavčan

Ako mesto koná v tomto prípade, keď stále pretrváva existujúci stav, ktorý je v rozpore s viacerými ustanoveniami VZN511, viď.
https://www.odkazprestarostu.sk/ludia/14751
patrí to vlastne sem. A prevádzka má stále prevádzkovú dobu až do 05:00. Aké boli udelené sankcie (nie upozornenie, to zjavne ignorujú..)??.
24. október 2019

Trnavčan

Citácia
"
22. október 2019
Jana
Silvia, vďaka za upozornenie, ten záznam si pozriem.
Pokiaľ ma pamäť neklame, ja osobne som sa niekoľkokrát sťažovala počas leta na prevádzku Pizza Piccolino a Lokal Pub. Tento víkend mám urobený aj zvukový záznam, aký bordel tu robili zamestnanci pizérie (až do 5 hodiny ráno).
08. december 2019

Trnavčan

Zdá sa , že samospráva kľudne spí a nekoná (stav sa nijako nezmenil), trvale toleruje sústavné porušovanie VZN... Prevádzka úmyselne trvale ignoruje platné VZN, čo je opakovaný správny delikt a mesto (ODaKS) má zo zákona povinnosť konať a má na to aj možnosti, môže opakovane ukladať pokutu až 6600EUR!. Dokonca majiteľ si príde na zastupiteľstvo "vymáhať" zmenu VZN (otvorenie Pandorinej skrinky!) a oháňa sa pritom svojím ústavným právom na prácu a podnikanie (v tom mu niekto bráni???) a nejakým altruizmom, že chce nakŕmiť hladných a "unavených" návštevníkov zábavných podnikov na ich oneskorenej ceste domov... A kde sú ústavné a iné zákonné práva obyvateľov?? Majú byť podriadené ekonomickému profitu pár jednotlivcov?? Napriek tomu sa stále (s tichým súhlasom samosprávy?) nič nedeje, žiadna náprava. Aké kroky (okrem "napomenutia") podnikol ODaKS? Čo na to hovorí hlavný kontrolór mesta? Alebo sa máme pýtať prokurátora, ako sa dodržuje v tomto prípade zákon?
08. december 2019

5ulo

Ale treba uznat, ze par postrehov mal trefnych:
- hlucna mladez cez pesiu zonu pojde ci bude prevadkza otvrena alebo nie
- hned oproti je herna, ktora ma dovolene byt nonstop (priznam sa, nemam potuchy, aki exoti odtial vychadzaju a ci su hlucni)
- prevadzka ako taka je ticha a nerusi (ved je to len pizza bufet). Len ludia, ktori ju navstevuju su hovada a vrieskaju ako paviani. Lenze takito paviani su aj o kus dalej pred Kackom, pred Historkou, pred Monkey atd atd atd..
09. december 2019

Jana

Moja reakcia:

1. hlučná mládež cez pešiu zónu pôjde ci bude prevádzka otvorená alebo nie
Áno, prejde a nevadí to, lebo hluk trvá chvíľu. Len málokedy sa človek zobudí.
Ale keď máte otvorenú prevádzku do 5 rána, 10 ľudí sa postaví pred jej dvere a čaká na kamarátov, kedy si kúpia pizzu, medzitým hulákajú. Keď vyjdú kamaráti von zvyčajne sa posadia na lavičky a debatujú vonku pol hodinu, hodinu.
Ak idú okolo ďalší podnapití mladí zastavia sa a zrazu je z malej skupiny 10 ľudí skupina 20 ľudí.

2. hneď oproti je herňa, ktorá ma dovolene byt nonstop (priznám sa, nemám potuchy, akí exoti odtiaľ vychádzajú a ci sú hluční)
O herni ani nevieme, raz za rok jedna roztržka.
3. prevádzka ako taká je ticha a neruší (veď je to len pizza bufet). Len ľudia, ktorí ju navštevujú sú hovada a vrieskajú ako paviáni.
Presne tak. Tak nech ich upozornia zamestnanci. Prečo my máme volať políciu.

Bývame tu vyše 5 rokov. Ale taký bordel ako je teraz, čo sa otvorila táto prevádzka ešte nebol. Ak máte školou povinné deti, ktoré vám prídu 3-krát v noci povedať, že nemôžu spať a na druhý deň píšu písomku ako by ste reagovali Vy?
09. december 2019

AnnaTT

Jana,
pozri si toto, http://mediaserver.absolutio.sk/rec/trnava3-12-2019.mp4 ,
asi od 7 00 hod. Treba sa angažovať, kontaktovať ďaľších postihnutých, ísť na výbor MČ 1 stred . Zakladá sa iniciatíva v tejto problematike, čo bolo spomenuté aj na zasadnutí MZ dňa 3.12.2019 viď záznam.
09. december 2019

Jana

Ďakujem, pozriem si to. Toto MZ bude veľmi dlhé, prezrela som túto časť.
09. december 2019

Jana

Pani (slečna) AnnaTT, prosím Vás, mohli by ste ma kontaktovať (chcem sa na niečo spýtať). 0948267670. Dakujem Jana
09. december 2019

Trnavčan

5ulo
Treba si uvedomiť, prečo takýto problém vznikol .. Je to udeľovanie "výnimiek z nočného kľudu" (čo je samo osebe v rozpore so zákonom), stále v prospech tých istých (pár) prevádzok a prakticky každý víkend. Výsledok je bordel v meste, rozbité sklo, polámané lavičky, vyvalené dopravné značky, počmárané fasády, smetiaky v Trnávke a podobné "výhody". A toto je potrebné sanovať z rozpočtu mesta, takže je nutné trojnásobne zvýšiť dane z nehnuteľností pre obyvateľov..
Ak "ľudomilný" majiteľ prevádzky chce krmiť účastníkov kultúrnych akcií typu "súťaž o najväčšieho opilca" (čo je v programe jedného podniku), tak nech si otvorí prevádzku priamo tam, nie pod oknami bytov, ,kde priťahuje týchto návštevníkov..
Ak sa po meste o 4:00- 5:00 nebudú ťahať návštevníci prevádzok po "výnimkách", tak nebude dôvod ich "sanovať" a problém zmizne.
Jednoducho samospráva musí robiť to, čo má podľa ústavy aj podľa zákona o obecnom zriadení, chrániť záujmy obyvateľov. A nie uprednostniť profit pár prevádzok. Musí zabezpečiť dodržiavanie zákonov aj platných VZN. Má to ako povinnosť, má na to právo aj zákonné nástroje. Len ich musí použiť (nebáť sa..) a netváriť sa ako mrtvý chrobák a nekonať, čakať že sa to vyrieši samé..
06. február 2020

Trnavčan

8 rokov stará "novinka" :-). Pozrite si aktuálne platné VZN v Kežmarku
https://www.kezmarok.sk/download_file_f.php?id=1263103
Zákaz konzumácie alkoholu na verejných priestranstvách, zákaz predaja alkoholu v predajniach potravín od 24:00 do 5:00.. Asi už toho mali dosť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania