Ulica Šafárikova-trávnatá plocha-nepokosená

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Dagmar Galbová 04. augusta 2019

Plocha zelene pri vchode 15 je zapelešená stromami, kríkmi, vysokou burinou a to desiatky rokov, pracovníci MÚ sa vyhovárajú celé roky, že je to súkromný pozemok,a preto nemôžu s tým nič robiť, pozemok má veľa majiteľov, o ktorých nič nevedia. Dnes som sa dozvedela, že plocha má už len jedného majiteľa, ale že sa s tým nedá nič robiť. Akože nie? Veď ho treba vyzvať, aby dal priestor do poriadku, aby dal vyklčovať stromy a kríky, burinu pokosiť a aby sa o tento priestor staral. To je úplne jednoduché. A keď nie, tak vyvodiť dôsledky. A treba upozorniť jedného investora, že by mal už konečne postaviť plot okolo tohto priestoru, ktorý zlikvidoval pred 2 rokmi, je to zapísané v zápisnici z kolaudácie.

05. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vlastníka upozorníme na stav nehnuteľnosti a zároveň ho vyzveme, aby nevyhovujúci stav pozemku odstránil. Náprava daného stavu nie je v kompetencii mesta.

Odbor stavebný a životného prostredia
05. august 2019

Dagmar Galbová

Odpovedal odbor stavebný a životného prostredia? Snáď nejaký zamestnanec tohto odboru, ktorý zabudol napísať svoje meno. Tak to, prosím vás, doplňte. Upozornite aj toho druhého, aby postavil plot okolo tohto areálu, ktorý pred 2 rokmi zlikvidoval. Na to ste v odpovedi zabudli.
21. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
predmetné pozemky na Šafárikovej ulici v Trnave boli 20. 8. 2019 vlastníkom pozemku pokosené. Fyziologicky odumreté stromy majiteľ z pozemku odstránil.

Odbor stavebný a životného prostredia
22. august 2019

Dagmar Galbová

Dobrý deň!
Odbor stavebný a životného prostredia mi odpovedal, že fyziologicky odumreté stromy majiteľ z pozemku odstránil.
No, predvčerom a deň predtým sa na pozemku síce kosilo, pílili sa suché stromy, pílili sa kríky, ale nič odstránené z pozemku nebolo, všetko na ňom zostalo. Takže odbor stavebný a životného prostredia nepíše pravdu. Vy ste sa najprv mali prísť pozrieť a potom napísať, lebo to vyznieva komicky a zároveň tragicky. Vy si robíte z občanov Trnavy srandu? Prečo? Viackrát sa už stalo, že s pokojom napíšete, že je podnet vyriešený a nie je!!! Ako je to možné? Prečo to robíte?
Napíšeme znova.
03. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
zeleň aj oplotenie je výhradne v kompetencii majiteľa pozemkov, na jeho správanie nemá Mesto Trnava dosah, pokiaľ neohrozuje zdravie a životy občanov. Uschnuté stromy už nemôžu na nikoho spadnúť, tým je podnet vyriešený.

Odbor stavebný a životného prostredia

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania