Ulica Hospodárska-vandalizmus-pitie alkoholu na verejnosti

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
MS 18. augusta 2019

Nedeľné ráno v promenáde: v Trnávke sa ležérne váľa odpadkový kôš, okolie fontány je posiate PET fľašami a a chuťovkou je injekčná striekačka voľne pohodená v tráve.

Ďakujem MsP Trnava za zabezpečenie poriadku v meste, ste naozaj skvelí.
Podnety v rovnakom štýle sem môže človek dávať hoc aj stokrát, evidentne sa nezmení nič. Ako odpoveď príde niečo v štýle že MsP nemá dostatok ľudských zdrojov na pokrytie celej Trnavy a ak som svedkom nezákonného konania, tak im mam volať. Ani sa neobťažujte to sem kopírovať ako odpoveď.

Je nevyhnutné zvýšiť počet hliadok/frekvenciu hliadkovania počas piatkových noci & víkendu, poprípade zvážiť inštaláciu kamier.

Z promenády sa stalo špinavé, ochcané a smradľavé Eldorádo potácajúcich sa nafetovaných trosiek a spitých asociálov. Gratulujem, Trnava.

19. august 2019

xxx

A pritom by to mohla byť taká skvelá oddychová zóna. Nebyť trnavčanov... Celá tá oblasť je jeden veľký bordel (ak nie rovno celá Trnava). Viď priamo oproti parku na vnútrobloky panelákov, predovšetkým potom z Kalinčiakovej ulice. Ale ten park je pre mňa záhadou. Akoby mesto už rezignovalo na riešenie tohto problému. A čomu už absolútne nerozumiem, ako sa tam môžu organizovať koncerty a iné podujatia...
19. august 2019

Trnavcanka Si

A kto sa tam pojde vecer prechadzat, aby mohol kontaktovat MsP z "miesta činu"? Normalne nech su proste na to urceni jedinci, vacsieho vzrastu, aby pripadne vzbudzovali respekt (co moze byt v nasej MsP aj problem veru :( ) a nech tam proste robia nocne hliadky....ak by tam niekto vosiel cez den autom, verim, ze by tam boli za chvilu. Nestaci v noci sediet v kancelarii za monitorom ku kameram, ked sa clovek boji prejst v noci cez mesto...a prilahle okolie ani nehovorim :( To ti psi, co maju zakaz tam na volno behat, tam nenarobia ani z desatiny taky bordel. Ja osobne by som tam psa ani nepustila radsej, toboz nie dieta :O Skoda toho parciku, potencial ma velky.
19. august 2019

MS

Po takom množstve podnetov na túto problematickú zónu si už MsP TT mohla vytvoriť jednoduchý systém prediktívnych a prioritných hliadok.

Indície Vám poskytujú občania cez tento portál zadarmo: poznáte presnú lokalitu a poznáte aj najpravdepodobnejší čas periodického výskytu ožralcov, asociálov a feťákov. Čo viac potrebujete na zlepšenie bezpečnosti občanov v tomto ovracanom a zdemolovanom parčíku hrôzy?

Súhlasím s predchádzajúcimi podnetmi, promenáda má veľký potenciál, ale bohužial je dnes len tragikomickým panoptikom stroskotaných existencií, spitej agro-mládeže z priľahlých statkov a roztrasených feťákov náhodne porozhádzaných v oštaných kríkoch.
19. august 2019

Matúš Straka

Súhlasím, veľký potenciál, veľká škoda. Keď som býval v blízkosti, tak som sa parku radšej vyhýbal.
19. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
s obsahom podnetu budú oboznámené hliadky mestskej polície, ktoré zamerajú pri hliadkovej činnosti pozornosť na opísané protiprávne konanie.
V prípade, ak opäť zaregistrujete takéto konanie, oznámte nám to prosím na tel. čísle 159 v čase protiprávneho konania. Na miesto bude vyslaná hliadka.
Kto? Mestská polícia mesta Trnava
Kedy? 2019

Mestská polícia mesta Trnava
19. august 2019

MS

Ctrl C & Ctrl V. Facepalm :-) to snáď nie je ani pravda, odpoveď ako cez kopirák.

Čítate tie podnety vôbec? Presne rovnako ste odpinkali aj predchádzajúce upozornenia a nič sa nezmenilo, čím to asi bude?
Čo tak zmeniť šablónu na odpovede a urobiť niečo proaktívne?
19. august 2019

Filip

A tiez by ste tam mohli pridat kose na smeti. V casti od Zeleneho kricka po Bernolakovu branu su 2 kose. A ta cast je aj nepokosena...
19. august 2019

xxx

Čiže žiadna preventívna činnosť MS, ktorá by viedla k odstráneniu problému, sa neplánuje. Žiadne posilnené hliadky (ak tam vôbec nejaké chodia), žiadny kamerový systém, žiadna spolupráca s políciou, proste smola. "Občania, hliadkujte si tam a keby niečo, tak volajte." Navrhujem, aby rovnaký systém a postup MS zaviedla aj v prípade kontroly a vyberania pokút za parkovné. Čo tak nechať to tiež na občanoch, nech si to kontrolujú sami?
19. august 2019

xxx

*MsP
19. august 2019

MS

@Filip - máte pravdu, odpadkových košov je tam akútny nedostatok.

@xxx - tristná odpoveď MsP TT už len dokresľuje zúfalý stav v akom sa nachádza táto oddychová zóna. Bohužiaľ nič iniciatívnejšie som ani nečakal, vzhľadom na 'kvalitu' predchádzajúcich odpovedí na rovnaký podnet.

@MsP TT - zabudnite na to, že Vám tam občania budú dobrovoľne suplovať pochôdzkárov, pretože to je Vaša povinnosť. Okrem toho nikto bez základov sebeobrany tam dobrovoľne po zotmení nevstúpi, ale predpokladám, že Vy ste na to patrične vybavení. Ak máte obavy, tak môžete posilniť hliadky, poprípade kooperovať so štátnou políciou, ako výstižne dodal xxx.
Na tomto mieste sa za tmy veselo dealujú drogy, pod hradbami sa ožierajú adolescenti a z mariškových bong je tam na zemi už toľko alobalu, že sa tam čochvíľa môže začať povrchová ťažba hliníka.
Žiadam Vás preto o aktívne a pravidelné hliadkovanie v danej lokalite, inak sa situácia nezmení a kedysi krásny park sa stane hnijúcou stokou plnou smradľavých asociálov a prefetovaných agresívnych stroskotancov.
19. august 2019

marika

ale to sa chce tade prejsť, nie prevážať sa autom! resp.treba využívať aj bicykle, mesto ich má. A zdá sa mi, že aj MP nejaké dostala ...Myslím, že menej sa venovať tým pokutám ! to čo sa vyberie, mesto vyhadzuje "oknom" na opravy
19. august 2019

kolombo

Počkajte ...Vy si skutočne myslíte,že keď sa tam budú prechádzať uniformovaní policajti,tak sa niečo zmení?Museli by stáť na každej ulici.A teda v promenáde,ktoré sú rozdelené na dve časti štyria.Nič sa nezmení,lebo odídu preč a dementi spravia tak či tak neporiadok.Je to smutné,ale je to tak.Kamery by boli najlepšie.Treba zmeniť taktiku,ale na to sú tu zodpovední ľudia z mesta či MP.Niekde zlyháva komunikácia...
20. august 2019

MS

@Kolombo - Ideálne by bolo skombinovať častejšie hliadkovanie aspoň v kritickom víkendovom čase + inštaláciu kamier.
20. august 2019

Roman Šramek

Tých vysokoškolákov čo robia bordel po nociach asi na vysokej škole učia len ako robiť bordel.
20. august 2019

Filip

Sranda ze najviac bordelu je tam cez leto, ked tu vysokoskolakov neni. Hm?
24. august 2019

Citizen

Vidim ,ze je to vecny kolobeh ludia sa pravom stazuju na nedostatok hliadok v meste najma pocas vikendov a vikendovych noci co povazujem za problem s ktorym by si mala MP poradit. Ta sa stazuje na nedostatocny pocet zamestnancov co je vsak opat len v jej kompetencii resp. mesta ako takeho , pokial sa nevycleni viac prostriedkov na spravne fungovanie MP nikdy tu nebude dobre..minule som cital o nedostatocnom kamerovom zabezpeceni mesta co je tiez velakrat na skodu hl. pri objasnovani tr. cinnosti a odhalovani deliktov. Tu sa musi zamysliet mesto a konecne navrhnut daku koncepciu fungovania MP
03. september 2019

Viktor

Za minulý týždeň som mal v parku dve skúsenosti:
- V utorok sa na chodníku sa vyhýbame policajnému autu (štátna) idúcemu po chodníku, ktoré potom prejde okolo dievčat fajčiacich na hojdačkách, okolo mládeže popíjajúcej čapované víno na lavičkách, okolo polonahého mladíka spaiceho v briežku. Bez zastavenia, bez pristavenia. Palec dolu pre policajný zbor.
- Vo štvrtok podvečer som pri amfiteátri našiel striekačku, volal som MsP a ráno už bola preč. Palec hore pre MsP.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania