Ulica Modranská-cyklotrasa-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení

Dobry den . Dakujeme za dalsi kusok cyklochodnika z Kamenneho Mlyna ku splavu. je to super. chcem sa spytat ci sa planuje aj pokracovanie smerom na Modransku cestu, resp. smer na Ruzindol okolo zahradkarskej osady Trojuholnik az okolo Bieleho Kostola do Ruzindola. je to skoda nechat to nedokoncene. urcite by ten usek bol vyuzivany. teraz to vyzera, tak ako na foto. dakujem za vsetkych, ktori by sa mohli bezpecne bicyklovat z parku okolo depa, splavu aj dalej... Modranska cesta je nebezpecna Martin

21. august 2019

Michal

Modranská je podľa územného plánu naplánovaná. Lokálny už viac ako 10 rokov o chodník/cyklochodník žiadajú. Viem, že toto je kúsok inde, ale podobný podnet tu je už roky. Tak ho trochu pripomeniem. https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/29126/chybajuci-chodnik-na-modranskej-ceste
21. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mesto myslí aj na túto cyklotrasu. Trasa je časť z celkovej trasy s názvom Vinohradnícka cyklotrasa, keďže projekt vznikol v spolupráci Bratislavského, Trnavského kraja a mesta Trnava. Realizovať sa má z integrovaného operačného programu.
Realizácia stavby zabezpečí cyklistické prepojenie mesta Trnavy a priľahlých obcí Biely Kostol, Zvončín a Ružindol. Začiatok cyklotrasy je navrhnutý v blízkosti parkoviska rekreačnej oblasti Kamenný mlyn na Kamennej ceste v Trnave. Pokračuje po panelovej ceste popri splave k ceste II/504. V tomto mieste sa uvažuje s prekonaním vodného toku Parná oceľovou mostnou konštrukciou dĺžky cca 40 m. Cyklotrasa následne prechádza cez okraj katastrálneho územia obce Biely Kostol. V km 2,726 sa cyklotrasa odkláňa od cesty II/504 a pokračuje v smere na Zvončín. Trasa rešpektuje zameranú oblasť stromov, ktorej sa vyhne po pravej strane. Trasa končí napojením na poľnú cestu na hranici katastrov Trnava a Zvončín. Ďalej pokračuje samostatný projekt obce Zvončín po západnom okraji obce.
V km 2,726 pokračuje druhé rameno cyklotrasy v smere na obec Ružindol. Časť od lokality Medziháj je naprojektovaná ako spoločná trasa pre chodcov a cyklistov v šírke 2,5 m. V nezastavaných častiach je cyklotrasa vedená po poliach.
Ukončenie cyklotrasy je pred autobusovou zastávkou v obci Ružindol.
V súčasnosti mesto disponuje hotovou projektovou dokumentáciou pre územné rozhodnutie, pričom sa snaží zabezpečiť výkupy pozemkov. Stavba však zostala stáť na nesúhlasoch vlastníkov záhradkárskej osady na Ružindolskej ceste. Mesto Trnava sa preto rozhodlo aspoň na čiastočnom riešení prístupu cyklistov k vyhľadávanej rekreačnej lokalite splavu na vodnom toku Parná.
Kto? Odbor územného rozvoja a koncepcií

Odbor územného rozvoja a koncepcií
22. august 2019

M.M.

Dobry den.
Dakujem za obsiahlu odpoved. Je to potesujuca sprava. Verim, ze sa realizacia podari co najskor. Drzim palce. Este poprosim ,ak je to mozne doplnit navrhnutu trasu na mape, aby sme vedeli na co sa mozeme tesit :-) (hoci je to popisane. pre lepsiu predstavu)...bude sa nam lahsie motivovat deti ,aby presadli od PC a mobilov na bicykle:-):-):-)
Martin

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.