Ulica Limbová-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Uzavretý
meno
Martina 26. augusta 2019

Dobrý deň. Píšem ohľadne problému s potkanmi na Jiráskovej 4 v Trnave. Udanie polohy ukazuje Limbovú ulicu ale je to na Jiráskovej 4. Máme tu diery od potkanov a zem sa prepadáva už. Na fotke nie je vidno ako sa zem už prepadáva. Je to nebezpečné kvôli ďeťom, uhryznutie a podobne. A je to aj nehygienické. Potkanov som videla pohybovať sa pri vchode. V minulosti sa deratizovalo ale nepomohlo to, aj sa diery zasypávali a vždy tá zemina klesne dolu. Diery sa nachádzajú aj na opačnej strane neďaleko kanála s poklopom. Budem rada ak sa tento problém vyrieši. Ďakujem

03. september 2019

Matúš G

Toto sa riešilo na zasadnutí VMČ č.5 Trnava-juh v júli. Žial odpoveď nepoteší v obrázku, prípadne link.
http://www.trnava.sk/userfiles/file/27.6.2019.pdf
04. september 2019

Martina

Takže ako vidim riešenie tohoto problému v nedohľadne. Fakt super obchádzať potkanov a zem nech sa prepadáva. Toto má zabezpečiť mesto. Nie aby sme to mi ako nájomnici bytov riešili. Mesto sa stará o tú zatrávnenú plochu a tam sa to nachádza. Neuspokojivá odpoveď...
13. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
z fotografie je vidieť, že ide o diery v blízkosti kanalizácie, a teda aj potkany žijúce blízko kanalizácie. Keďže takýchto podnetov je v meste hneď niekoľko a problémy pretrvávajú, zavolali sme do diskusie k problému aj firmu, ktorá spravuje vodovodné a kanalizačné siete. Na mieste nám vysvetlili, že ide o vodovodné alebo kanalizačné prípojky, ktoré si musia opravovať aj deratizovať vlastníci bytov. Keďže však toto vlastníci väčšinou nevykonávajú, potkany sa množia aj do okolia, ktoré sa pravidelne deratizuje. Správcovia sietí sa starajú a dávajú deratizovať len hlavnú sieť, ostatné je na vlastníkoch.
Kto? správca bytového domu

Odbor dopravy a komunálnych služieb

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania