Smeti v kríkoch

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Matúš G 18. februára 2014

Na Zelenečskej ulici, pri Gašparíkovi je takto pekne obsypaný smetím "živí" plot.

18. február 2014

Hela Gazdíková

tak namiesto fotenia sa zohni a pozberaj to!!! Možno budeš niekomu ako vzor. Veď keď tam z mesta niekoho pošlú bude to stáť peniaze ktoré sa môžu investovať na dôležitejšie veci. My si okolo svojho paneláku robíme poriadok sami. Skúste to aj vy. Všetci ste veľmi uvedomelí keď viete posielať fotky, tak môžete priložiť ruku k dielu aj vy.
18. február 2014

Peter Bročka

V tomto prípade súhlasím s pani Helou. Na fotke je len pár odpadkov, ktoré sa zmestia do igelitky a zaberie to tri minúty ;)
Inak pripravujeme ako minulý rok Jarné upratovačky, ak by ste mali tipy na lokality alebo sa chceli pripojiť, dajte vedieť na brockapeter@gmail.com :)
18. február 2014

Matúš G

Dovolím si s Vami nesuhlasiť, trafili ste po nespravnom klinci. U nás som ja ten iniciatívny. My si okolo svojho paneláku upratujeme tiež sami. Toto nie je okolo nášho panelaku, ale chodím tade a už ma to rozčúlilo ako to tam vyzerá, tak som to sem zavesil.
Pán Bročka sice som teraz chorý ale ja si tie tri minuty najdem aj igelitku Vám prinesiem aby Ste mi to ukazali ako to zvládnete :-)
18. február 2014

Flego

:-)))) tak toto teda teda neverím, do jednej igelitky za tri minúty bez šance! Mám bohaté skúsenosti, v baraku ma prezývajú Záhradník :-) A okrem toho na tieto práce máme zopár veľmi dobre platených firiem http://www.trnava.sk/sk/clanok/mestska-zelen a http://www.trnava.sk/sk/clanok/cistenie-komunikacii-a-zimna-udrzba
18. február 2014

Peter Bročka

Pani vyzvu prijmam :) v piatok mam dovolenku takze urcite s tymto podnetom nieco urobime ;)
19. február 2014

Vlasta

Všetci čo diskutujete je pravda, ja a ostatný okolo Trnávky tiež zbierame odpad, ale dokedy, veď platíme dane, apropo kúsok za Gašparíkom z druhej strany ku Kozáckej je to príšerné, to jedna igelitka nezvládne, to je na báger,ale vraj je to súkromný pozemok , tak sa to nerieši a smetí sa roznáša naokolo, čo s týmto, možno dlhodobo nezamestnaný.
19. február 2014

patrik

a neplati novy zakon, ze poberatelia davok si ich maju odpracovat? lebo strasne sa o tom diskutovalo, ze samospravy nemaju dost prace pre vsetkych a tak je nespravodlive ze niekto si ich odpracuje a niekto nie? ako tak pozeram, tak prace by bolo dost, len niekto zodpovedny na to ...
20. február 2014

Jozef

súhlas p. Patrik, videl som zopár nezamestnaných, ale málo,viete problém je v tom ,že sa to musí zorganizovať, kontrolovať atd.,a nie je to ani náročné na financie, stačí rukavice ,hrable,mechy, palica na odpa, len to by museli úradníci dvíhnúť rite a byť v teréne a to je pre nich velmi náročné, vo Švajciarsku všetky tieto práce robia len a len takéto skupiny.
20. február 2014

Flego

A čo keby jeden z tých nezamestnaných robil predáka, zabezpečoval styk s MÚ a kontroloval by vykonanie práce - napríklad by by po každej práci mohol na MÚ zaniesť fotky ako daný priestor vyzeral pred a po vykonaní práce. Nebolo by treba úradníka v teréne, prácu by zaplatila sociálka a mesto by to nestálo vôbec nič. Potom by mestské zastupiteľstvo nemuselo prejednávať také hlášky, že niekto behá po meste s foťákom a fotí neporiadok, čím mestu spôsobuje zbytočné výdavky na upratovanie a vlastne tým núti mesto míňať peniaze, ktoré by sa dali využiť lepšie. Podrobnosti čítaj v diskusii tu https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/7740/vratme-travu-detom
20. február 2014

Jozef

Vo všetkom súhlas, čo tak to preposlať primátorovi a víceprimátorovi, ale myslím, že oni toto všetko vedia a proste jednoducho sa im nechce.
20. február 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet.
Dnes (20.2. 2014) pracovníci menších obecných služieb čistili predmetné kríky a ich okolie od nečistôt.

Odbor komunálnych služieb
21. február 2014

Matúš G

Kríky upratané. Ďakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania