Ulica Nobelova-krík-neostrihaný

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Miroslav 08. septembra 2019

Dobry den.

Prosim vas o orezanie krikov na ulici Nobelova a aj pred skolou Vancurova na Hattalovej ulici.

Neostrihane kroviny komplikuju premavku najme pred skolou a na Nobelovej ulici dochadza tiez ku koliznym situaciam aut z dovodu uhybania sa krikom.

Vopred vdaka
Miroslav

08. september 2019

Občan

Mesto neostriha, pisal som minule, pozemok železnice SR
09. september 2019

Miroslav

Ano, cital som podobny podnet.

Ale rad by som si ujasnil kto to ma teda riesit.

1. Predpokladam, ze cesta do ktorej zasahuju kroviny z pozemku ZSR je pod spravou mesta a nie ZSR. Takze je to problem mesta, aby to riesil so ZSR, aby to orezali.

2. Mestská správa je podla mna zodpovedna za cele mesto a tie cesty aj kroviny su predpokladam na uzemi mesta, i napriek tomu, ze je tam vlastnikom krovin ZSR, takze mesto by si malo poriesit tuto situaciu so ZSR.

3. Ak hore uvedene predpoklady su spravne, tak nevidim dovod preco by mal byt podnet zavrety bez riesenia, a teda hadam nie je na mne aby som teraz mal vypisovat ZSR aby si to orezali.

4.V pripade, ze ani ta cesta nepatri mestu ale ZSR, je asi dost riskantne, ked nema mesto hlavnu pristupovu cestu do skoly. Ale zaroven predpokladam, ze tam je potom medzi nimy dohoda….tak na zaklade tejto dohody by sa mohli dohodnut aj na tom, aby ZSR orezalo tie kroviny.

5. Pripadne by si mesto mohlo vyziadat povolenie od ZSR na orezanie krovin a spravit ho. Malo by to byt v zaujme mesta spriechodnit cestu do ‘mestskej’ skoly.

6. A bolo by prijemne keby riesenie tychto veci iniciovala sama skola.

Vychadzam zo svojich predpokladov…..takze rad by som si to v tomto podnete ujasnil ako to je.

Mal som uz raz podobny podnet, kde v centre mesta bol odkryty kanal. Kedze mesto nebolo majitelom pozemku, tak mesto oslovilo majitela (cirkev) aby to dala do poriadku. A za dva tyzdne to bolo opravne. Takze znova predpokladam, ze pokial mesto naslo riesenie vtedy, tak by mohlo najst riesenie aj v tomto pripade.

Minuly rok som tam dokonca videl pracovnikov orezavat kroviny, takze niekto s tym asi nemal problem to spravit, len to treba pripomenut aby sa to spravilo znova.

Predpokladam, ze mesto nemusi byt nevyhnutne akterom napravy ale moze byt prostrednikom v komunikacii.

Vdaka
18. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
miestnym šetrením pracovníkmi Železníc Slovenskej republiky, Oblastnej správy majetku, bola bližšie identifikovaná lokalita, ktorá je predmetom podnetu, na pozemky parc. č. 5783/18, 5776/1, 5776/3, 5776/5, 5774/21 KNC a 1234/1 KNE v k. ú. Trnava. Pozemky 5776/1, 5776/3, 5776/5 a 5783/18 KNC (Ulica Nobelova) sú v správe Železníc Slovenskej republiky, Oblastnej správy majetku. Na týchto pozemoch zrealizujeme údržbu zelene v takom rozsahu, aby porast neobmedzoval užívateľov cesty. Pozemok 5774/21 KNC (Ulica Hattalova) je rovnako v správe Železníc Slovenskej republiky, Oblastnej správy majetku, ale v zmysle nájomnej zmluvy je prenajatý spoločnosti ŽOS Trnava, a. s. Nájomník bol o skutočnosti upovedomený a zabezpečí nápravu. K porastom na pozemku 1234/1 KNE (Ulica Nobelova) sa nevyjadrujeme, tento je v správe Slovenskej správy ciest.

Odbor komunikácie a marketingu
ŽSR - Železnice Slovenskej republiky
18. september 2019

Miroslav

Dobrý deň.

Ďakujem za podrobné informácie o správe daných pozemkov. Som rád, že mesto má spôsob ako daný podnet riešiť.

Kroviny sú už na tých najpodstatnejších úsekoch orezané. Všimol som si, že pred školou na Hattalovej ulici to je orezané, ale osobne si myslím, že to mohlo byť ešte o trochu lepšie, keďže do cesty zostala trčať síce orezaná ale dosť hrubá časť konára....takže ak tam niekto zaparkuje tak asi nedopadne moc dobre jeho lak na aute. + bolo by fajn keby to bolo orezané ešte aj trochu viac do výšky....väčšie/vyššie auto bude mať ešte stále problém tade prejsť.
Hodnotím to osobne zatiaľ na 80% (stav som videl v pondelok, tak neviem či sa tam ešte niečo dorábalo).

Každopádne Ďakujem za ochotu mesta riešiť tento podnet.
Čo predpokladám mnohí ocenia najmä keď tam bude doprava zhoršená v zime keď bude sneh.

Prosba na záver.
Mohlo by mesto zaradiť toto orezávanie krovín v daných úsekoch do pravidelných aktivít?
Myslím, že toto je asi 3 alebo 4 podnet na tú istú vec, a keďže kroviny neprestanú rásť, tak je možné predpokladať, že potreba na riešenie sa bude opakovať.
Navrhujem, skontrolovať stav krovín 2 alebo 3 krát do roka.

Dúfam, že mesto nemá s daným orezávaním nejaké extra veľké náklady....v porovnaní s osohom ktorý to prináša.

Ďakujem
Miroslav

PS: možno by stálo za úvahu tie kroviny úplne odstrániť a namiesto nich vysadiť na vhodnom mieste stromy. (zákon zachovania zelene :)
22. september 2021

Miroslav

Dobry den.

Rok presiel a problem je tu znova.
Prosim vas ostrihajte znova tie vytrcajuce konare.
Bolo by fajn keby sa to tu uz nemuselo vypisovat a zaradilo by sa to medzi kazdorocne aktivity mesta.

Vopred dakujem
Miroslav
15. máj 2022

Občan

Ulica Nobelova-krík-neostrihaný

Treba vyzvať majiteľa na ostrihanie krikov a stromov na ulici Nobelovej od Shell pumpy po celej dĺžke k ZŠ Vancurova.... Prerastáju a zužuju cestu..

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania