Starohájska ulica-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Renáta 29. septembra 2019

Dlhodobo zaparkované vozidlo Porsche Cayenne, čierna farba TT-476HN na parkovisku na Starohájskej ulici na strane Sociálnej poisťovne

30. september 2019

Robo

To je zakázané? ... To vozidlo nič neporušuje!
30. september 2019

Renáta

Parkuje tam bez pohnutia viac ako dva mesiace. Možno by bolo fajn preveriť, či niekomu nechýba.
01. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v zmysle zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov môže mesto požadovať odstránenie vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie, alebo narušuje estetický vzhľad obce, či osobitne chránenej časti prírody a krajiny. Samotná skutočnosť, že vozidlo jeho držiteľ nepoužíva dlhší čas, a dokonca ani skutočnosť, že vozidlo nemá platnú technickú a emisnú kontrolu, nie je zákonným dôvodom pre intervenciu zo strany mesta. Skutočnosť, že vozidlo nemá platnú TK je v rozpore so zákonom, a v takomto prípade je kompetentný konať Okresný úrad, ktorý vedie príslušné evidencie a držiteľom vozidiel bez TK ukladá pokuty.
Na základe podnetu sme vec preverili priamo na mieste, kde sme zistili, že neexistuje žiaden z uvedených zákonných dôvodov, pre ktorý by mohlo Mesto Trnava žiadať držiteľa vozidla o jeho odstránenie z verejného priestranstva.

Mestská polícia mesta Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania