Ulica Seredská-stavby a budovy-neohlásené stavebné úpravy

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený

Chcel som poziadat o preverenie stavebnych uprav na adrese Seredska 72, Trnava Modranka. Podla katastralnej mapy je mesto vlastnikom zeleneho pasu medzi pozemkom stavebnika a cestou, ktory konanim stavitela zanikol a stavia na nom betonove oplotenie.

Preto som chcel poziadat kompetentnych o kontrolu, ci je stavba realizovana podla platneho stavebneho povolenia, pretoze podla mojho nazoru stavba plota zasahuje velkou castou do mestskeho pozemku a tym ho oplocuje.

Tiez by som sa chcel spytat, ci mesto predalo, alebo prenajalo dany pozemok so zelenym pasom a ako mesto planuje zabezpecit pristupnost tohoto svojho pozemku v pripade potreby. V zelenych pasoch sa zvycajne vedu inzinierske siete a v tomto pripade mam opravnenu obavu, ze pristup bude znemozneny (realizovane betonove oplotenie, dlazba az po hranicu cesty atd)

03. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
stavebný úrad podnet prešetril a uvádza k nemu nasledujúce stanovisko: Na adrese Seredská 72, Trnava-Modranka, povolil stavebný úrad na základe ohlásenia drobnej stavby z 15. 5. 2019 vlastníkovi nehnuteľnosti zrušenie pôvodnej predzáhradky s oplotením a vyhotovenie nového murovaného oplotenia so vstupnou bránou, pričom prišlo k posunutiu predzáhradky zhruba o 3,00 m až na hranicu vlastného pozemku registra E, p. č: 488/2 k. ú. Modranka, a to na základe preukázania vlastníckeho práva k pozemku.

Odbor stavebný a životného prostredia

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.