Ulica Čajkovského-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Emil 03. decembra 2019

Prosím o riešenie každodenných problémov s arogantným parkovaním rodičov detí zo spojenej zš a mš Čajkovského 55 v spolupráci s mestskou políciou.
Foto 1: Zablokovanie cesty v križovatke zaparkovaním auta presne zarovno značky označujúcej prekážku - jednoducho nonsens!!!
Foto 2: Sústavné parkovanie áut na mieste východu z parkoviska, ktoré bránia výhľadu na cestu a bezpečnému výjazdu z parkoviska.

09. december 2019

Roman Gábor

Tam treba dať veľkú tabuľu STOP a reflexnú.Zrkadlo nepomôže.
10. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
protiprávneho státia sa každú sekundu na území mesta dopúšťa obrovské množstvo vozidiel. Najmä v prípade státia vozidiel na sídliskách neustále porušuje predpisy veľmi veľa vodičov. Dôvody sú ako subjektívne – najmä snaha zaparkovať v blízkosti svojho obydlia alebo konkrétneho objektu (v tomto prípade školy), tak aj objektívne – nedostatok legálnych parkovacích miest. Ide často o zakázané státie menej ako 5 m od hranice križovatky či od priechodu pre chodcov, zakázané státie na chodníku či zeleni, ale najmä o nedodržanie povinnosti ponechať trojmetrový jazdný pruh pre každý smer jazdy vozidiel.
Dopravné priestupky sú najfrekventovanejší delikt, ktorým sa mestská polícia pri svojej činnosti zaoberá. I keď máme vedomosť o neustálom páchaní priestupkov v statickej doprave, nie je možné zabezpečiť, aby každé protiprávne státie motorového vozidla bolo mestskou políciou zistené, objasňované a riešené ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.
S obsahom podnetu budú oboznámené hliadky mestskej polície, ktoré zamerajú pri hliadkovej činnosti pozornosť na opísané protiprávne konanie.
V prípade spáchania priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ktorého miera spoločenskej nebezpečnosti sa javí ako vysoká, sa môžete obrátiť na stálu službu Mestskej polície mesta Trnava prostredníctvom bezplatnej telefónnej linky 159 v čase spáchania priestupku. Na miesto bude vyslaná hliadka, ktorá posúdi, či sa priestupok stal, a ak áno, vykoná úkony smerujúce k jeho objasneniu.

Mestská polícia mesta Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania