Ulica Vladimíra Clementisa-strom-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Adrián Mních 11. februára 2020

Dobrý deň,
bolo by možné do priestoru medzi chodníkom a fitneskom do úzkych pásov zelene zasadiť napr. stredne veľkostne dorastajúce ibišteky sírske, ktoré sú odolné voči mrazom aj extremnemu suchu. Vrhali by tień a pekne kvitlo. Vyzerá, že ide o pozemky mesta
ďakujem

Pekný deň

13. február 2020

5ulo

vrhali by tien iba na budovu, keďže chodník je od toho zeleneho pasu na juh. ak chces dosiahnuť tien, je potrebné stromy vysadiť nie k budove, ale na opačnej strane cez chodník.
13. február 2020

5ulo

ospravedlňujem sa, jedná sa o východnú stranu budovy (nie južnú, ako som si pôvodne myslel), no stále platí, že tieňu tam veľa nebude.
15. február 2020

Adrián Mních

Ano bude to tieniť na budovu, ale budova je tiež dobrý ,,radiator,, okolia ked sa rozhohreje, neide mi až tak o ten tieň ako o to že tam mohlo byť niečo kvitnúce a nenáročné
17. február 2020

5ulo

to by potom možno stačili popinave rastliny, zelená stena. Strom na tom úzkom páse by mohol robiť problém nie len koreňovym systémom, ale aj korunou - časom by zasahovali do budovy. čiže ak ochladiť stenu, tak jedine popinavkami.
18. február 2020

Adrián Mních

aj popínavky by boli super, ale to by asi majitel budovy neakceptoval

https://mojerastliny.sk/ibistek-syrsky/ - z článku : Koreňový systém je plytký dorastá do 3m max napr. aj Magnolia má plytký koreňový systém

:)
23. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vyjadrenie na príslušný odbor. Podnet budeme aktualizovať.
Kto? Referát zelene

Mesto Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania