Ulica Spartakovská-strom-suchý

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Peter Durin 14. februára 2020

Chcem nahlásiť dva 🌲 ktoré sú nad chodníkom popri skole. Ako je vidieť na fotke ten prvý 🌲 čo je bližšie je suchý a naklonený nad chodníkom. Je označený sprejom asi na výrub. Ďalší strom je v pozadí nad chodníkom smerom k Agátke. Je nebezpečné naklonený nad chodníkom. Denno denne tade prejde veľa deti, mamičiek s kočíkmi, ludi. Dokedy chcete čakať kým to tam niekoho zabije ako nedávno v Nitre toho malého chlapčeka pri prechádzke zo škôlky? Zamyslite sa a dajte to prečítať aj nášmu JUDR P.B. LLM
A jarná kontrola drevín minulý rok akoze čo ani tam nebola ? No asi nie keď to tam je v takomto stave už dobre dva tri roky..... Hamba celému vedeniu mesta....

14. február 2020

TOP

Ten prvy je asi suchy ale ten druhy velky nieje vobec suchy , tiez tade chodim dost casto. Pises tu o hanbe ale ked sa rubu nebezpecnejsie stromy tak je plny internet toho ako sa nieco rube napr vsivavy hajicek alebo teraz kricek.
14. február 2020

Peter Durin

Je rozdiel rezať stromi, ktoré sú nebezpečné naklonené a môžu kedykoľvek padnúť. Ak je strom normálne tvarovaný a zdravý nemám s tým žiaden problém. Pri Tom zadnom stačí ak zrezu tie bočné vodorovné konáre a tomu stromu to určite aj pomôže v budúcom raste.
14. február 2020

TOP

Nech posudia arboristi ci ho ten zasah neposkodi a potom zacne schnut. A posledne roky ich urcite posudzuju arboristi ty si sem prisiel stym aka je to hanba pre vedenie , asi jedna z vln nenavisti miesto diskusie....
16. február 2020

jozka

Pan PD skús si sadnúť na miesto primátora ty a uvidíš ako sa pracuje s ľuďmi. Takto sa ti dobre mudruje a to nie si jediný
17. február 2020

Peter

Jozka, len on isiel na post primatora dobrovolne a platime ho z nasich dani, tak musi znasat aj nasu kritiku, obcas aj nie uplne zasluzenu. Ma kedykolvek moznost polozit funkciu a ist od toho, ak ho obcania obtazuju. Od toho su volene funkcie.
25. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
suchá drevina bude odstránená. V pozadí fotografie nie je drevina, ktorá by bola celkovo naklonená, ale jedná sa len o časť širokej koruny. Drevina nevykazuje známky poškodenia, odumierania ani presychania. Z dôvodu bezpečnosti bude ale vykonaný rez suchých konárov.
Kto? Odbor územného rozvoja a koncepcií
Kedy? najbližšie dni

Odbor územného rozvoja a koncepcií

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania