Ulica Hlavná-trávnatá plocha-vyschnutá

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Roman 17. februára 2020

Dobrý deň,
v meste Trnava sa v poslednej dobe uskutočňuje vo veľkom výstavba nových bytov a iných objektov. Postavilo sa Miko v podstate na trávnatej ploche, postavila sa arbória na obrovskej ploche kde sa sadilo, na poliach, aktuálne sa idú stavať Prúdy na poliach a všetci vieme ako to tam prebiehalo. Bývalý riaditeľ strednej poľnohospodárskej školy nesúhlasil s predajom týchto polí pre výstavbu, pretože čuduj sa svete, povedal, že žiaci ich poľnohospodárskej školy používajú to pole na učenie sa. No tak ho kompetentní odvolali, nastúpil nový riaditeľ a ten polia developerovi hneď predal. Plánuje sa postaviť nákupné centrum zase na poliach vedľa kruháča na Zelenečskej, vo veľkom sa stavia v Kamenáči na čistých poliach, atď, atď. Neplánuje mesto už obmedziť túto výstavbu?

17. február 2020

Roman

Aby som to doplnil, nie som proti rozvoju mesta, veď to je super a každí to uvíta. Lenže veľa z tých bytov je na prenájom a bývajú tam ľudia, čo pracujú v montážnych dielniach. A je otázne, dokedy tu tie montážne dielne zostanú, ako napr. Samsung a samozrejme všetci čo majú ešte trochu zdravého rozumu vedia, že je otázka času, kedy aj ten zvyšok odíde. A nám tu zostane obrovské množstvo zastavených polí a max. tak oči pre plač. Nehovoriac o tom, že v TT je kopa nevyužitých objektov. Nebolo by logickejšie podporovať ich prerábky na byty, resp. na ich miestach stavať byty? Kamenáč bol kedysi krásne miesto na oddych, dnes dávate pozor aby Vás tam niekto nezrazil na drahom aute. Nedá sa nad tým, prosím, trochu zamyslieť? Podľa portálov na nehnuteľnosti, je v TT aktuálne voľných 660 bytov. Nestačí to?
Môj podnet nie je kritika, ale skôr otázka na zamyslenie sa kompetentných. Možno sa mýlim, ak máte niekto iných názor, pokojne ma opravte.
Ďakujem za prečítanie.
18. február 2020

Dusan

Plne suhlasim s Vasim nazorom no zastavenie vystavby by malo za nasledok zastavenie toku financii do mestskej kasy a to nas pan primat or nedopusti,lebo treba budovat nech to stoji co to stoji. Namiesto toho aby sa prisposobil rozvoj mesta financiam sa mesto rozhodlo ze si prisposobi financie svojim planom,vid dane z nehnutelnosti 2020. Takze netreba na to pri dalsich volbach zabudnut inak to bude dalsie 4 roky v (_._).
19. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
dovoľte mi reagovať na Váš podnet. Mesto a zvlášť krajské mesto musí mať zabezpečený a plánovaný rozvoj aj na ďalšie obdobie. Výstavba sa v meste uskutočňuje podľa platného územného plánu mesta. Lokalita na Prúdoch bola naplánovaná v územnom pláne už v roku 1974. Terajšia podoba je v územnom pláne zakomponovaná od roku 1993, t.j. mesto sa musí rozvíjať v zmysle tohto schváleného dokumentu. Aj lokalita Prúdy, aj obytný súbor MIKO sú v rámci zastavaného územia mesta. Územný plán je priebežne aktualizovaný, verejne prerokovávaný a k nemu sa môžu vyjadriť všetky dotknuté orgány, organizácie, právnické a fyzické osoby. Je na investoroch, aby si zvážili predajnosť bytov a zatiaľ je veľký pretlak zo strany kupujúcich. Pozemky v lokalite Prúdy boli vrátené v reštitúciách, neboli majetkom poľnohospodárskej školy, len ich obhospodarovala. Majitelia mali legitímne právo ich zhodnotiť v zmysle územného plánu.

Odbor územného rozvoja a koncepcií

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.