V jame-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Naďa 25. marca 2020

Dobry den, uz niekolko dni dochadza k odstranovaniu drevin (krikov) v areali byvalej ZS V jame, dnes 25. 03. 2020 su uz odstranovane aj stromy (vrastle borovice) pred bytovym domom Starohajska zo strany ulice V jame a bytovym domom Clementisova (krikove porasty). Poprosim o informaciu, z akeho dovodu su zdrave vzrastle stromy odstranovane, kto a preco ziadal o vyrub tychto stromov a ci bude realizovana nahradna vysadba, alebo za akym ucelom su tieto zbytkove zelene plochy likvidovane.
dakujem.

25. marec 2020

Lubica

Dobry vecer,
na stranke mesta som nenasla ziadne povolenie na vyrub tolkych stromov.
Nechcem si mysliet, ze niekto zneuziva situaciu..
V jame su ine vhodnejsie stromy , ktore by mohli byt zlikvidovane.
Prosim o rychlu kvalifikovanu odpoved.
Dakujem.
01. apríl 2020

Ondrej

presne na toto som sa chcel spýtať. Stromy a kríky komplet preč pozdĺž baraku. Ale živí plot, čo ohrozuje ľudí pri prechode k autu tu ostal. naviše začali holuby sedávať na oknách keď nemajú stromy.
02. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, výrub drevín v lokalite ,,Východ - V Jame” bol realizovaný z dôvodu rekonštrukcie vonkajších sekundárnych rozvodov na okruhu OST V Jame, Trnava. Žiadateľom na výrub stromov bolo - STEFE Trnava, s.r.o., Ulica Františkánska 16, 917 01 Trnava. Výrub drevín v areáli ZŠ v Jame bol realizovaný na základe právoplatného rozhodnutia pre Žiadateľa ZŠ Spartakovská. Dôvodom výrubu kríkov bol ich
nevyhovujúci zdravotný stav, prestarnutie porastu a deratizácia vonkajších plôch školy.

Odbor stavebný a životného prostredia
03. apríl 2020

Lubica

Dobrý deň,
myslím , že s takouto odpoveďou nemôže byť nikto spokojný. To si môže
" každý" s uvedením akéhokoľvek banálneho dôvodu požiadať o výrub dreviny, ktorá mu z akéhokoľvek osobného dôvodu nevyhovuje. Viď vypílený úplne zdravý 25 ročný javor - V. Clementisa 32 ,33.
Vo vyriešenej odpovedi nebolo nič zmienené o adekvátnej náhrade vypílených drevín.
Čo to znamená v zrozumiteľnom jazyku obyvateľov: "vonkajších sekundárnych rozvodov na okruhu OST " ??????
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.
želám všetkým hlavne pevné zdravie.
06. apríl 2020

Ondrej

Poprosim aj ja viacej informacii. Kedy maju STEFE ohlasene vykopove prace ?
Bola im ulozena povinnost vysadit adekvatne mnozstvo novych stromov priblizne na povodnych miestach ?
Bodu odstranovat aj pne a korenovy system po tych stromoch ?

Vopred dakujem za presnejsie a doplnene informacie.
22. apríl 2020

Veronika

V jame-strom-chýbajúci

Dobry den v jame na starohajskej nam vypili vsetky stromceky popri chodniku. Preco?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania