Ulica Teodora Tekela-detské ihrisko-poškodené

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Zuzana 05. júna 2020

Jedná sa o asfaltové ihrisko na ulici T. Tekela. Ihrisko je v strede husto zastavanej obytnej zóny na Družbe, preto aj napriek súčasnému stavu ho využíva množstvo detí i teenagerov na basketbal (sú tam vyhovujúce basketbalové koše), floorball, hokej, kopanie lopty, kriedovanie, vozenie na odrážadlách a pod. Bolo by preto prosím možné odstrániť poškodenú vrchnú asfaltovú vrstvu, kde je veľa veľkých jám/rýh, vydutých kopčekov a nahradiť ju novým asfaltom? Potešili by ste stovky detí hrajúcich sa vonku na Družbe. Ihrisko by bolo potom určite viac využívané ale hlavne bolo by bezpečnejšie. Som presvedčená, že investícia do zdravia a športovania detí sú dobre investované peniaze a iste nepôjde o závratnú sumu, nakoľko základ ihriska je možné pri výmene povrchu využiť. Ďakujem za zváženie.

15. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Mesto postupne prehodnocuje stav asfaltových ihrísk nachádzajúcich sa v obytných súboroch z minulého obdobia. Buď prichádza k ich jednotlivému odstraňovaniu a tým pádom k ich postupnému začleňovaniu do sídliskovej zelene, alebo sú riešené spoločne s rekonštrukciou celých dvorov ako multifunkčné športové plochy s liatym gumovým povrchom. Vzhľadom na množstvo týchto plôch v celom meste, nie je možné v krátkom čase uspokojiť všetky oprávnené požiadavky. Mesto postupuje podľa svojich a grantových finančných možností. Na základe Vašej požiadavky zaradíme úpravu tohto ihriska do internej evidencie a v ďalšom návrhovom období do návrhu rozpočtu mesta pri jeho zostavovaní. Ďakujeme za porozumenie

Referát verejnoprospešných služieb
14. október 2021

erik

Ulica Teodora Tekela-detské ihrisko-poškodené

Asfaltová plocha ihriska je v dezolátnom stave.Veľke diery,kopce na ploche.Ihrisko sa v letných mesiacoch využíva často na hokejbal, basketbal.
14. október 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vybavenie na príslušný odbor. O riešení podnetu Vás budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie.
Kto? Odbor komunálnych služieb

Mesto Trnava
25. november 2021

Andrea Straková

Bolo by možné pri rekonštrukcii spraviť okolo ihriska mantinely/ ohradenie? Lopty a puky by toľko neutekali a deti by tiež nemuseli vybiehať častokrát až na cestu. Zároveň by nepadali na okolostojace autá. Šikovní podnikatelia (ktorí by možno prispeli), by si mohli dať na mantinel reklamu a deti by sa citili ako na NHL 😁
03. január 2022

Zuzana

Prosim o informaciu, ze v akom stave je planovana oprava predmetneho ihriska v roku 2022? Hrboly a praskliny na nom su opat o nieco vacsie a preto je pri hrach nebezpecnejsie... Poznam vela chlapcov i dievcat, co uz roky cakaju kedy si mozu na nom zahrat basket, tenis alebo floorbal bez obavy, ze sa pri hre na nerovnom povrchu zrania, vyvrtnu si clenok a pod. Vopred dakujem za strucnu info.
04. január 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet posielame dnes, 4. januára 2022 k vybaveniu na príslušný odbor.
Kto? Odbor komunálnych služieb

Mesto Trnava
04. február 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
predmetné ihrisko je zaradené v tohoročnom rozpočte mesta Trnava v programe 2 – Životné prostredie v položke „Ihrisko T. Tekela . J. Slottu – realizácia“. Stará asfaltová herná plocha má byť zrekonštruovaná na multifunkčné ihrisko – futbal, basketbal a iné loptové hry.
Kto? Odbor komunálnych služieb

Mesto Trnava
17. apríl 2022

Zuzana

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci rekonstrukcia ihriska na zaklade vyssie uvedeneho prebehne v roku 2022? Pytam sa v mene miestnych sidliskovych deti, ktore aj napriek zlemu stavu povrchu tam chodievaju hravat floorball a basketbal a noveho povrchu sa uz nevedia dockat. Dakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania