Novomestská-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
blade 10. júna 2020

Zle parkovanie.

10. jún 2020

Vladimir Ekhardt

Treba volat 159, pokial sa to cez odkazprestarostu dostane k MsP tak bude prec 😉.
11. jún 2020

Robo

Nejako mi nie je jasné z foto, čo vlastne vodič vozidla porušil? Veď nestojí na zeleni ale na obrubníku... A neviem či to nie je ešte aj súkromný pozemok 🤔
16. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet.

Protiprávneho státia sa každú sekundu na území mesta dopúšťa obrovské množstvo vozidiel. Najmä v prípade státia vozidiel na sídliskách neustále porušuje predpisy veľmi veľa vodičov. Dôvody sú ako subjektívne – najmä snaha zaparkovať v blízkosti svojho obydlia, tak aj objektívne – nedostatok legálnych parkovacích miest. Jedná sa často o zakázané státie menej ako 5 m od hranice križovatky, či od priechodu pre chodcov, zakázané státie na chodníku či zeleni, ale najmä o nedodržanie povinnosti ponechať trojmetrový jazdný pruh pre každý smer jazdy vozidiel.
Napriek tomu, že dopravné priestupky sú najfrekventovanejší delikt, ktorým sa mestská polícia pri svojej činnosti zaoberá a napriek tomu, že máme vedomosť o neustálom páchaní priestupkov v statickej doprave, nie je možné zabezpečiť aby každé protiprávne státie motorového vozidla bolo mestskou políciou zistené, a nepovažujeme ani za žiaduce, aby takéto konanie bolo vždy objasňované a riešené ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.
V prípade spáchania priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ktorého miera spoločenskej nebezpečnosti sa Vám javí ako vysoká, sa prosím obráťte na stálu službu Mestskej polície mesta Trnava prostredníctvom bezplatnej telefónnej linky 159 v čase spáchania priestupku. Na miesto bude vyslaná hliadka, ktorá posúdi, či sa priestupok stal a ak áno, vykoná úkony smerujúce k jeho objasneniu.

Mestská polícia mesta Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania