Orechová ulica-Verejné služby-iné

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Silvia 24. júna 2020

Sme domácnosť, ktorá sa zodpovedne stavia k separovaniu odpadu. Aj napriek tomu, že sa snažíme znižovať produkciu plastového odpadu v domácnosti, zaplnime mesačne viac ako jedno žlté vrece. Zaujíma ma, prečo má domácnosť nárok len na jedno žlté vrece na mesiac - potvrdila mi to pracovníčka MÙ. Plastový odpad, ktorý sa už nezmestí do vreca patrí do zmiešaného odpadu? Pracovníčka MÚ mi poradila, že si mám niekde kúpiť žlté vrecia, alebo voziť odpad do zberného dvora. To vážne?

26. jún 2020

Micro

Mne vždy zobrali aj 5 vriec.
26. jún 2020

Silvia

Určite zoberu aj viac naplnených vriec, ale moja otázka je iná. Odkiaľ mám tie žlté vrecia zobrať? Pracovníčka MÙ aj pracovníci s odpadom tvrdia, že mi nemôžu dať viac žltých vriec na odpad ako jedno. Ak potrebujem viac, mám si údajne zaobstarať sama.
27. jún 2020

chubby

Dobrý deň.
Pri poslednom odvoze separovaného odpadu sme nedostali modré vrece. Takže papier budeme dávať tento mesiac do komunálneho odpadu. Minule sme nedostali zasa len žlté vrece. Rovnaký problém mali aj susedia. Takže keď sa pánovi smetiarovi minú vrecia dáva len tú farbu, ktorú má ? Skvelý systém.
30. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Vážená pani Silvia,
reagujem na informáciu na nedostatočnú kapacitu na separovaný odpad pre plast.

V prípade, že Vám nepostačuje kapacita vreca určeného na separáciu plastov, tetrapakov a plechoviek nie je to problém, stačí dať do ďalšieho vreca zostávajúci plastový odpad a spolu so žltým FCC vrecom vyložiť v deň odvozu separovaného odpadu.
Tu upozorňujem a zároveň odporúčam PET fľaše pred vložením do vreca treba stlačiť a tak zmenšiť objem PET fľaše. Rovnako to platí aj pre tetrapackové obaly.
Mesto Trnava a FCC Trnava pre mestskú časť Modranka pre tento rok nachystala nákup žltých a modrých nádob, ktoré nahradia vrecový systém vo Vašej mestskej časti, tak ako to máme aj v ostatných častiach mesta.

Rovnako mesto Trnava bude rokovať so spoločnosťou, ktorá financuje zvoz separátov z územia mesta, aby navýšili frekvenciu zvozov pre rok 2021, tak aby sme sa priblížili k všeobecnej spokojnosti našich obyvateľov. Ďakujem za pochopenie

Druhý zástupca primátora
30. jún 2020

emilia suranova

A ak dáte do iného vreca tak nezoberú a nové vrecia hádžu po zemi a keď je vietor tak sú rozfúkane po ulici pritom by stačilo ich zastrčit aj o smetný kôš.
30. jún 2020

Silvia

Dakujem pekne za odpoved, nadoby na separovaný odpad uvítam. Momentalna situácia je však taká, že ak použijem na plast vrece inej farby, nezoberú ho.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania