Ulica Osadná-Dopravné značenie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Ján 02. júla 2020

Cez ulicu Osadná prejde denne stovky áut, človek nemôže pokojne zaparkovať vo dvore. Väčšina vozidiel je obyvateľov sídlisiek na ul. Limbovej, Jiráskovej a Gen. Goliana, príp. iba prechádzajú na ul. Bratislavskú alebo G. Steinera, pričom si pri ceste od centra cestu skrátia práve cez malú ulicu Osadná a pochopiteľne si nenadchádzajú cez kruhový objazd až po ulicu gen. Goliana. S daným ma zaujíma, prečo je ulica Slovanská riešená tým spôsobom, že je v oboch smeroch zúžená, pričom v jednom smere je dokonca prejazd zakázaný. Daná ulica má priestorový potenciál a bolo by to vhodnejšie a spravodlivejšie aby bola rozšírená, aby tam bol zrušený zákaz prejazdu a tým pádom by bola odbremenená ulica Osadná a aj ulica Bočná . Dočasne navrhujem retardéry/ značku prejazd zakázaný na ul. Osadná.

07. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Pre zlepšenie dopravnej situácie na ulici Osadná (hlavne pre vchádzanie rezidentov ulice do svojich objektov) boli v minulosti prijaté opatrenia v podobe zjednosmernenia a vyznačenia žltej súvislej čiary, ktorá zamedzuje parkovaniu na jednej strane vozovky.

Ulica Slovanská neposkytuje dostatočné šírkové parametre na zmenu organizácie dopravy. Toho času mesto nedokáže zmeniť šírkové parametre tejto komunikácie, nakoľko komunikácia ani pozemky pod ňou nie sú vo vlastníctve mesta.

Odbor dopravy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania