Ulica Koniarekova-parkovanie-chýbajúce miesta

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Marián Brida 26. júla 2020

Dobrý deň
Dnes na aute som si našiel upozornenie od ŽOS Trnava, a.s., ktoré vám prikladám aj v prílohe.
Moja otázka znie kde môžme parkovať s autom, keďže celé sídlisko ma prenajaté parkovacie miesta, a ďalšie kapacity na danom sídliaku už nie su. Všetky miesta sú pooznačované rezervovanými tabuľkami, foto ktorých Vám tiež posielam v prílohe.
Doteraz sme využivali na parkovanie parkovisko popri ulici Koniareková, ktoré si teraz spoločnosť ŽOS vyhradila pre seba.
Ide mi len o to, určite sa budú množiť podnety na nedovolené parkovanie a určite to bude riešiť aj mestká polícia.
Kde môžem zaparkovať svoje auto aby som sa vyhol pokute, upozorneniu, alebo konflikto so susedmi?

Ďakujem za skorú odpoveď.

s pozdravom

Marián Brida
Koniareková 13

27. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vyjadrenie na príslušný odbor. Podnet budeme aktualizovať.
Kto? Odbor dopravy + Mestská polícia

Mesto Trnava
02. august 2020

Dusan

Asi na cyklochodnikoch p. primat ora. Cesty rozbite a parkovacie miesta nepribudaju. Mesto ako by zaspalo dobu. Vystavba sa zahustuje(planovane sidlisko prudy,3 bytovky pri OC max,arboria). Toto ked sa dokonci tak Trnava bude upchata totalne.
Mesto sa nepoucilo z chyb inych miest a nadalej zahustuje vystavbu a preto aj tak dopadneme=lekarovi poveziem babku v januari na bicykli lebo nieje kde parkovat. Mame "paradneho" primat ora a "paradne" dane ale h...o za ne. Bohuzial.
03. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň Marián, vozidlo môžete zaparkovať všade, kde to umožňujú všeobecne záväzné pravidlá cestnej premávky a dopravné značky.
Kto? Mestská polícia mesta Trnava
Kedy? august 2020

Mesto Trnava
04. august 2020

5ulo

Dušan, myslím, že tu nie je na mieste byť rozčúlený na mesto ale na Slovensku republiku, resp. železnice, ktoré vlastnia pozemky okolo činžiakov na ZOSke. Čiže budovanie parkovísk by malo byť v ich rukách, na ich pozemku. Najbližší Mestský pozemok je športový areál. ps. iba jeden bytový dom si odkúpil pozemok okolo bytovky. Viac info nájdeš na https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster/?bm=zbgis&z=17&c=17.603137,48.374031&it=point&dt=owners#/detail/kataster/parcela-c/864790/5681_1?zoom=false
04. august 2020

Dusan

Peťulo,dane platíme mestu a to sa má postarať aby mali občania kde parkovať ,ale mesto to má na háku. Že sa ŽOS-ka správa ako správa tomu rozumiem, je to ich majetok a preto by malo mesto zasiahnuť v prospech občanov a to buď dohodou s ŽOS-kou alebo odkúpením pozemkov.
Bohužiaľ mesto má iné priority ktoré som spomínal vyššie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania