Ulica Čajkovského-detské ihrisko-poškodené

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Ga Lala 09. augusta 2020

Detsky maly hrad - v strede sa prepadava podlaha. Je tam viditelny priehyb. Dopadova plocha so smyklavky je rovno na zem, dlhodobo nedokoncene. Ked poprsi, je tam blato deti sa nemozu hrat.
Pieskovisko - podkladova plocha folia pretrca smerom von uz na viacerych miestach, nesplna svoj ucel.

11. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Bol postúpený na Odbor komunálnych a cintorínskych služieb, ktorý spravuje mestský mobiliár aj mobiliár detských ihrísk a bude sa ním zaoberať.
Kto? Odbor komunálnych a cintorínskych služieb
Kedy? august 2020

Mesto Trnava
12. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, detský hrad bol dňa 11.8.2020 reklamovaný u jeho dodávateľa. V zmysle platnej normy STN EN 1176 a 1177 a taktiež podľa certifikátu tohto herného prvku (kritická výška pádu 0,60 m) nie je potrebný špeciálny dopadový povrch. Pri osádzaní jednotlivých herných prvkov na tomto detskom ihrisku boli plochy vysiate trávou. Na miestach, ktoré sú zaťažované vo väčšej miere, táto tráva bohužiaľ nevzišla. Mesto Trnava malo zámer v rokoch 2019 – 2020 následne tieto plochy doriešiť pryžovým povrchom (EPDM povrch). Vzhľadom na neočakávanú mimoriadnu situáciu boli priority mesta zatiaľ prehodnotené. Uvedomujeme si, že estetický vzhľad detského ihriska nie je v súčasnosti ideálny, avšak z hľadiska bezpečnosti je ihrisko užívania schopné.
Zároveň dopĺňame, že spolupracujúca firma zabezpečí odstránenie vytŕčajúcej geotextílie v pieskovisku.
Kto? Odbor komunálnych a cintorínskych služieb
Kedy? august 2020

Mesto Trnava
15. august 2020

Ga Lala

Dobry den, dakujem za riesenie podnetu, aj ked neuplne. Neda mi vsak podotknut, ze doslo k maximalnemu navyseniu dani nehnutelnosti v Meste Trnava.Ocakavala by som z tohto prinosu, umiestnenie gumovej rohoze aspon pre dopad so smyklavky. Myslim si,ze az taka draha polozka to nie je a tie nase male deti za to stoja. Moja otazka znie, ci sa niekde v lokalite ihrisk osvedcilo namiesto pogumanovanychh ploch vysadit travu ? Lebo to mi pride ako plytvanie penazi.Vysadenie travy,kde dochadza k denno dennemu pouzivaniu priestoru za akehokolvek pocasia mi pride nelogicke.Jedine, zeby sa osadil vypestovany travnik a to je urcite drahsia polozka ako gumenna rohoz.

Acova

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania