Parkovisko pri Zdravotnom stredisku

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

V riešení
meno
Jozef Bartovič 05. júna 2014

Parkovisko by malo slúžiť návštevníkom (pacientom) Zdravotného strediska a nie zamestnancom ŽOS !!!
Žiadam o osadenie tabule
"Parkovisko vyhradené pre návštevníkov Zdravotného strediska"
(s následnou kontrolou Mestskej polície)

07. jún 2014

Eduard Trnavsky

Mna len tak napadlo ako to budu mestski policajti kontrolovat. Budu chodit po zdravotnom stredisku a vykrikovat SPZ a ked sa nikto neprihlasi tak ho odtiahnu?
09. jún 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podľa informácií z odboru dopravy a komunálnych služieb nie je vlastníkom parkoviska Mesto Trnava ale ŽOS a.s..

Úsek komunikácie
11. jún 2014

Marek

Zaujímalo by ma, či je v kompetencii Mestskej polície nasadzovať "papuče" na tomto súkromnom parkovisku, v prípade parkovania na mieste vyhradenom pre sanitky. Tých vyhradených miest je tam totiž podľa môjho názoru ďaleko viac (4 miesta) než je reálna potreba.
17. jún 2014

Pacient

Ak je majitelom pozemku na ktorom je parkovisko pred zdr. strediskom ŽOS ... tak pacienti majú smolu ...

alebo dobudovať dalsie parkovacie miesta ... medzi cestou a terajsim parkoviskom je dostatok zatravnenej plochy bez stromov.
Ak by sa obetovali cca 4 parkovacie miesta mohlo by to posluzit ako prijazdova ceta pre nove parkovisko ... ale kto to zaplati ze ???

mohli by sa poskladat pacienti ... zo svojich obrovských dochodkov
23. júl 2014

Ľubomír Škumát

Toto som onehdá posielal vedeniu ŽOS, poslancom pre mestskú časť Východ. Dodnes ma nikto o výsledku nekontaktoval, napriek tomu, že som požiadal o pomoc a prednostku MU, ktorá mi v tom bola nápomocná.

ŽOS Trnava, a. s.
Koniarekova 19
917 21 Trnava


Vec: Žiadosť o vyhradenie parkoviska pre pacientov pri zdravotníckom zariadení.

Vážené predstavenstvo ŽOS Trnava a.s., týmto Vás žiadam o zabezpečenie parkoviska nachádzajúce sa pri zdravotníckom zariadení len pre pacientov. Má síce kapacitu len 18 aut, ktoré nepostačuje návštevníkom tohto zariadenia, ale nakoľko kapacita ostatných parkovísk pre zamestnancov je už nedostatočná, toto parkovisko využívajú tiež zamestnanci Vášho podniku počas svojej pracovnej doby. Neuvedomujú si, že podnik sa nachádza na periférii mesta, a nielen oni majú problém sa dostať s MHD do práce, ale aj pacienti s infekčnými chorobami, horúčkou a poruchami pohybového aparátu. Tí potom volia radšej cestu autom, aby v takom stave nemuseli čakať na spoje. Nakoľko v zdravotníckom zariadení sa poskytujú aj špeciálne vyšetrenia, nenavštevujú ho len Vaši pracovníci, ale aj obyvatelia mesta a priľahlých dedín.
Túto situáciu poznajú aj zamestnanci Mestskej polície, ktorí chodia pravidelne zakladať papuče na autá, ktoré parkujú na krajoch cesty v zakázaných úsekoch. Je to ľudsky nedôstojné, keď sa vyberá pokuta od vyššie spomenutých pacientov.
Na zmenu tohto stavu existujú dve riešenia. Buď sa pouvažuje o rozšírení existujúceho parkoviska v časti zelenej plochy pri ceste, alebo sa na parkovisko pre pacientov použije rampový variant podobný tomu, aký je realizovaný pri poliklinike.
Aby som svoje tvrdenie podporil aj dôkazom, prikladám fotky, ktoré som nafotil 9.10.2013 o 13.40. Hoci sú čakárne až na troch pacientov na cievnom prázdne, parkovisko bolo úplne plné. Pritom zdravotný personál má parkoviská pridelené v inom sektore.
Verím, že vyriešením tohto problému uľahčíte zdravotnú situáciu mnohým občanom.
Vopred ďakujem. Škumát.


co: Mestský úrad Trnava - prednosta
Poslanci mestskej časti Trnava východ
30. november 2014

Ľubomír Škumát

Napadá ma kacírska myšlienka. Čo tak zrušiť detské, málo využívané, ihrisko a vybudovať pre zamestnancov prepotrebné parkovisko. Je to určite len a len v kompetencii majiteľov ŽOS, ale určite by to pomohlo aj ich chorým zamestnancom.
19. máj 2016

Matúš G

Dnes ráno (6:20 hod.) bolo parkovisko prázdne (to auto tam akurát zaparkovalo - bola po pacientka) :-)). V pozadí vidieť SBS-kára ktorý mi potvrdil, že ho takto strážia. Autá zamestnancov parkujú na ploche zrušeného Nay parku. Problém vyriešený.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania