Západ-parkovanie-chýbajúce miesta

Zodpovednosť za riešenie: Trstená

V riešení
meno
Daniela 04. apríla 2019

Dobrý deň. Každý večer je veľký problém, nájsť voľné parkovacie miesto na sídlisku Západ pri bytovom dome 1145. Prosim Vás, bolo by možné, namiesto kruhovej trávnatej plochy, vybudovat parkovacie miesta? Ďakujem.

05. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Predmetný problém Mesto Trstená eviduje a vie o ňom, ktorý sa nedá vyriešiť zo dňa na deň. Mesto Trstená pripravuje v tomto roku spracovať štúdiu parkovania všetkých sídlisk na území mesta Trstená a návrh možností pre ich rozšírenie, podľa ktorého sa bude snažiť prijať vhodné opatrenia podľa finančných možností mesta, ktoré podliehajú aj schváleniu Mestským zastupiteľstvom. Je potrebné podotknúť, že problém nevyrieši zrušenie zeleného ostrovčeka pre 1 možno 2 autá, ale situáciu sa snažíme riešiť komplexne v zmysle platných územnoplánovacích dokumentov.


Mgr. Jozef Polakevič, vedúci oddelenia výstavby a životného prostredia
05. apríl 2019

Daniela

Ďakujem za odpoveď. Na ostrovčeku by vzniklo 6 parkovacích miest a stačila by tatra štrku. V zime, keď už naozaj nebolo kde stáť, tam toľko áut aj parkovalo. Žiaľ mestská polícia, keď teraz vidí zaparkované auto na trávnatej ploche, pokutuje. Povedali, aby sme si my vyriešili tento problém, preto aj navrhujeme konkrétne riešenie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania