Hraničiarov-detské ihrisko-poškodené

Zodpovednosť za riešenie: Trstená

Vyriešený
meno
Alena 21. júla 2019

Dobry den, na Durdinovej, za ulicou Hraniciarov je nadherna plocha na detske ihrisko, ktore je vsak neudrziavane a poskodene. Bolo mi mozne prosim kraci prvok opravit a namalovat? V tomto stave je pre deti NEBEZPECNY. Vzhladom na pomerne velky pocet malych deti V TOMTO OKOLI by bolo dobre toto ihrisko rozsirit o rozne dalsie hracie prvky. Tato rozbita preliezacka je pre sidlisko Durdinova nepostacujuce. Existuje mnozstvo moznosti, grantov dotacii a pod, ktore by mohli opravu ihriska ako aj jeho rozsirenie o nove prvky prefinancovat.
Taktiez su tam dve lavicky v zlom stave, drevo je prehnite, obrastene machom....bolo by dobre tiez ocistit a natriet.
Vopred dakujeme za riesenie tohto podnmetu.

29. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Evidujeme aj z našej strany, že v tejto lokalite je nedostatočné vybavenie ihriska prvkami pre najmenších a tie, ktoré sú tam, sú značne opotrebované. Na základe vykonanej ročnej kontroly oprávnenou osobou, vyplynulo, že na viacerých ihriskách v meste musíme mnohé prvky odstrániť z dôvodu nebezpečenstva úrazu. Aj keď máme pracovníka, ktorý vykonáva bežnú údržbu na čiastočný úväzok, nie všetko sa darí zrealizovať tak, aby to bolo v úplnom poriadku. Po obhliadke budeme riešiť okamžitý náter a opravu prvku už v tomto týždni. Pravidelne píšeme projekty na výstavbu a obnovu detských ihrísk. Tento rok sme boli úspešní a budeme rozširovať ihrisko na sídlisku Stred. V týchto zámeroch budeme aj naďalej pokračovať a verím, že čoskoro rozšírime a obnovíme ihrisko aj na Ďurdinovej.

Ing. Ján Fuzák, oddelenie služieb
19. august 2020

Odpoveď samosprávy

K aktualizácii príspevku z roku 2019: Ako už bolo uvedené v odpovedi, oprava a údržba bola prevedená v júli 2019 a ihrisko bolo vhodné k užívaniu. V júni roku 2020 bola situácia zmenená. Po pravidelnej ročnej obhliadke bolo ihrisko vyhodnotené ako nevyhovujúce z hľadiska bezpečnosti a preto bolo odstránené.

Ing. Ivona Halimovičová
19. august 2020

Alena

Dobry den, ano, to sme si vsimli. A nedala by sa riesit nejaka nahrada? Viem, ze v case koronakrizy prislo mesto o viacere prijmy, avsak existuje vela roznych grantov, do ktorych by sa mohla Trstena s takymto projektom zapojit. Dakujeme za zvazenie aj tejto moznosti.
19. august 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

vzhľadom na odpoveď samosprávy, v ktorej uviedla že oprava a údržba ihriska bola vykonaná, sme podnetu zmenili status na "vyriešený".

Ohľadom náhradného ihriska Vás touto cestou prosíme o zadanie samostatného podnetu.

Ďakujeme za pochopenie.

S pozdravom

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.