Hraničiarov-neodprataná zemina po výkopových prácach

Zodpovednosť za riešenie: Trstená

V riešení
meno
Mino 08. júna 2020

Dobrý deň,
po realizácii vykopových prác pri rekonštrukcii osvetlenia a pokládke optického kábla nebola na križovatke ulíc Hraničiarov a Kvetná ryha po výkope upravená do povodného stavu- nebola odvezená prebytočná zemina.
Uvedená plocha bola v minulosti pravidelne kosená čo teraz nie je možné. Kto je povinný dať veci do pôvodného stavu a niesť za to náklady? Majiteľ pozemku alebo realizátor stavby?
Ďakujem za odpoveď.

09. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.

Za konečnú úpravu zodpovedá stavebník resp. realizátor stavby, ktorý má ku ukončeniu stavby dať všetky zasiahnuté časti do pôvodného stavu. V súčasnosti ešte prebieha realizácia optickej siete a verejného osvetlenia, preto Vás prosíme ešte o trpezlivosť, pričom budú dodávatelia na túto skutočnosť upozornení. Predpoklad ukončenia stavby je cca do 1-2 mesiacov.

Mgr. Jozef Polakevič - vedúci oddelenia výstavby a životného prostredia
07. august 2020

Mino

Dobry den, chcem sa opytat v akom stave je riesenie mojho podnetu ohladom neupraveneho pozemku po vykopovych pracach. Od nahlasenia presli 2 mesiace a predmetny pozemok stale nebol dany do povodneho stavu aj ked zemne prace na Durdinovej zda sa boli ukoncene a momentale sa pokracuje v centre mesta.
08. august 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný samospráve so žiadosťou o reakciu.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
12. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
realizátor stavby bol opätovne vyzvaný na odstránenie nedostatkov, dať pozemok do pôvodného stavu ako aj ryhu.


S pozdravom a želaním pekného dňa

Marcel Badín
správca siete

Mesto Trstená
Bernolákova 96/8

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.