Skladka dreva v Predmieri

Zodpovednosť za riešenie: Turzovka

Uzavretý
meno
Rado Holaza 26. decembra 2017

Dobry den,
chcem sa opytat ci mesto vie o tejto skladke dreva v Turzovke v casti Predmier pod kopcom za starym ihriskom vedla rieky. Drevo nie je vobec zabezpecene a je vedla verejnej komunikacie po ktorej chodia aj deti do skoly.
Dakujem
Rado Holaza

09. január 2018

Odpoveď samosprávy

Drevo je uložené na súkromnom lesnom pozemku, a čo v najvyššej miere sa staráme o to, aby nedošlo k nejakému úrazu, najmä detí, ktoré v tomto vianočnom čase školu určite nenavštevujú. Pre ľudí je možno nezvyklé vidieť takto uložené drevo, lebo ťažba prebieha raz za 80 - 100 rokov ( toľko zreje hospodársky les). Je nanajvýš ústretové prejavovať zhovievavosť majiteľom lesov, ktorí nám dovoľujú ich majetok navštevovať (za účelom zbierania lesných plodov a rekreácie) a využívať počas celého tohto obdobia zrenia lesa až do doby, kedy môžu z neho poberať úžitok. Chcem podotknúť, že majitelia lesov sú riadni platcovia daní a zaslúžia si nerušený zisk z pôžitkov majetku (lesa).
Odborný lesný hospodár Ing. Juraj Hadraba

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.