Sedín-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: Veľké Úľany

Vyriešený
meno
Renata Rentmeisterova 09. júna 2020

Prosím o zabezpečenie odstránenia tejto skládky, ktorú máme takmer pred vjazdom na pozemok. Okrem toho, že vizuálne špatí okolie, je ideálnou skrýšou pre potkany a iné hlodavce, ktoré sú tam premnožené.
Skládka obsahuje okrem iného aj eternit, ktorý je pri zvýšenej poveternostnej situácii nestabilný a ohrozuje nám majetok a aj naše zdravie.
Bohužiaľ, majiteľ tejto skládky odmieta spolupracovať a nekomunikuje v tejto veci.

10. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet.

1. Obec nie je vlastníkom predmetného pozemku, a na tomto pozemku nie je kompetentná odstrániť Vami definovanú " čiernu skládku"
2. Zároveň sme preverili majiteľa ,ktorý potvrdil vlastníctvo uskladneného materiálu ( palivové drevo) ,prekryté plachtou a zaťažené. ( Obec nemôže nariadiť odstránenie - nie je vlastníkom pozemku a nemá ani právny podklad na takéto nariadenie)
3. K bezproblémovému spolunažívania susedov sme majiteľovi odporučili stabilizáciu resp. odstránenie eternitu a vzájomnú komunikáciu.
Kto? Odbor životného prostredia

Ing. Zsolt Farkas - referent ŽP
10. jún 2020

Renata Rentmeisterova

Z uvedeného teda vyplýva, že ktokoľvek si môže KDEKOĽVEK spraviť svoju skládku povedzme “palivového dreva”?? Napríklad pred susedov pozemok?
Predsa ste vyhlasovali, aby kvôli premnoženým hlodavcom boli takého plochy vyčistené a spravila sa deratizácia. A vedzte, že táto skládka ich skrýva viac než dost!
Dovolávam sa teda toho, aby ste požiadali majiteľa pozemku o odstránenie tejto skládky!
To naozaj musíme bývať ako pri smetisku? Neprekáža to len nám, ale aj našim návštevníkom. Musíte uznať, že takýto vizuál naozaj nepôsobí dobre.
Tiež by som chcela poprosiť o sprejazdnenie uvedenej komunikácie, nakoľko mi nie je umožnené dostať sa autom k zadnej bráne môjho pozemku!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.