Pálenie smetí na ihrisku

Zodpovednosť za riešenie: Vinodol

Neriešený

Zaslal: Anonymný užívateľ, 22. augusta 2010

V kúte ihriska za rohovou zastávkou sa spaľujú odpadky po zápasoch - plastové fľaše, poháre, fólie, papiere, atď. Je z toho štipľavý zápach a dym do širokého okolia. Futbalisti nemajú vôbec smetiak, alebo prečo sa to páli? Ďakujem. s pozdravom Občan.

20. február 2011

Vladimír Špánik

Starosta má prístup k separovanému zberu a vôbec k problémom okolo zberného dvora v našej obci veľmi čudný postoj.

Niekoľko ročné čakanie na projekt financovaný EÚ, bez informácie či tento projekt má v sebe zahrnutý aj zberný dvor je živnou pôdou pre špekulácie.

Absolutné ignorovanie použitia sankcií obcou proti previnilcom je bežné.Tento stav potom dovoľuje nie je len na ihrisku takýto neporiadok. Malé skládky sa nachádzajú na mnohých miestach v obci ,ale starosta nepovažuje za nutné využiť svoje právomoci a začať konať.Výsledkom je špinavá obec! Alebo je to už profesionálna slepota?
04. september 2011

sused

1.9.2011 a 4.9.2011 znovu palili smeti na ihrisku. Smrad z plastov nam ide dovnutra, nemozeme ani vetrat v tom teple.
04. september 2011

Vladimír Špánik

Ja dúfam, že v tomto nešťastnom spalovaní nastane už zmena, lebo som demonštratívne zapálil odpad ma dvore krčmy a do 10 minút tam bol starosta, ktorého som požiadal aby postupoval v mojom prípade v zmysle platných právnych predpisov. Odmietol síce ísť ďalej a zdokumentovať môj priestupok, no myslím si, že si neodpustí dať mi pokutu, ktorú rád zaplatím a budem ďalej bojovať za zákaz spalovania v obci, pretože som mu poslal už viac konkrétnych prípadov spalovania odpadu a plastov, ale odmietol sankcionovať vinníka. Ak uplatní sankciu voči mne nevidím dôvod, prečo by konečne nemal konať aj v ostatných prípadoch obdobne.

Takže uvidíme!

Ja vidím hlavný problém v tom, že starosta stále odmieta vytvoriť zberný dvor a neplní ustanovenie zákona o pristavení veľkokapacitných kontajnerov minimálne dvakrát ročne pre likvidáciu iného odpadu a sám toleruje spalovanie smetí na dvore obecného úradu ak na to sám nedáva príkaz!

Ja už odpad nikdy, ani pre vec, nepodpálim!
10. máj 2012

Michal Kozár

stav pokracuje
16. august 2013

ra.da

nedelu 11.8.2013 - opat palenie smeti na tradicnom mieste. po skonceni zapasu. tento problem nadalej pokracuje a budu to uz neuveritelne 3 roky od nahlasenia prveho podnetu na tento portal. DOTERAZ NERIESENE!! zapach, dym, a karcinogen vznikajúci zo spalovanych PLASTOV sa siri okolim, ktory vsetci dychame!!!!! toto nik nevidi???
08. január 2014

fotbalista

Keby Juro Balint nebol kamarad, zavolam na neho zivotne prostredie.
04. marec 2014

a dokola plasty,plasty,plasty 2010 -2014

SOBOTA - poobedie - 1.3.2014 - palenie smetí na ihrisku - hustý modrý dym zo spalovania PLASTOVEHO odpadu. neznesitelný dráždivý dym. POSLANCI VINODOLU, STAROSTA, VEDENIE FOTBLAU!!! ZRIADTE NA IHRISKU KONECNE SMETNE NADOBY, KONTAJNER,.. Kazdy obcan ma doma aj zo 4 nadoby (plechove,plastove, farebne..) len na ihrisku funguju bez vývozu smetí. Investujte prosim vas do niecoho co chrani zdravie vsetkych!!!!!!!!!!!

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.