Tatranská Polianka-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Vysoké Tatry

V riešení

Dobrý deň, sezóna sa začala a s pribúdaním krásnych dni pribúda aj vozidiel parkujúcich v tatranskej Polianke. Vozidla ktoré parkujú na chodníkoch a trávnatých plochách som radšej ani nefotil, no parkovanie v priestore križovatky, a tesne pred železničným priecestím zakazuje aj dopravná vyhláška a zákon o cestnej premávke. Vozidla, ktoré tu takto parkujú nielenže zužujú priestor samotnej cesty ale bránia aj v riadnom výhľade vodičom prechádzajúcim v smere do alebo z Gerlachova. Vozidla parkujúce v blízkosti železničnej trate taktiež bránia vo výhľade. Bude sa radnica slepo prizerať a čakať kým sa nestane niečo vážne alebo dáte namaľovať žlté čiary na krajnice predmetného úseku a zabránite tak možnému neželanému nešťastiu. Mimochodom situáciu na riadne vyznačenej komunikácii môže potom riešiť ako mestská tak aj štátna polícia .

04. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

Obrátili sme sa so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri riešení porušovania zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v tomto úseku cesty III/3064 na Mestskú políciu mesta Vysoké Tatry a Obvodné oddelenie PZ SR v Novom Smokovci.

S pozdravom a úctou

Mesto Vysoké Tatry
07. júl 2019

Martin

Tento víkend to bolo ešte horšie
25. júl 2019

Maroš

to je celé leto úplne zlé a dlhé roky. štátni policajti občas ráno o šiestej zvyknú stát a kontrolovat okoloidúce autá priamo v križovatke, ale ked ich tam treba, ako vidime na fotkách, vtedy tam ani nepáchnu! ostuda. stačilo by len osadit značky zákaz státia a p. lebo stát priamo v krizovatke.. este v hentakej, kde je všeobecne blbý rozhlad.. asi naozaj čakajú, kým sa stane niečo zlé. a nehovorím o tom, ako rýchlo jazdia cez Polianku. tiež by pomohlo osadit retardéry pri priechode pre chodcov. ale toho sa asi nedožijeme. samé výhovorky!
05. august 2019

Martin

Prešlo už viac ako 30 dni od udania podnetu, a nič sa nedeje, policajti ani štátni ani mestskí nič neriešia. Radnica užvobec nie. Prichádza august, počasie sa ustali, aút pribúda a situácia sa zhoršuje. Dokedy ešte ????????
10. marec 2020

Martin

Zimná sezóna skončila a do leta zostava užlen malo času. Dokedy budeme ešte čakať ?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania