Grúne-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Zodpovednosť za riešenie: Zázrivá

V riešení
meno
Ján 26. augusta 2021

Zdravím.Chcem upozorniť na havarijný stav cesty od Ráztoky -konečná smerom na Sihlu.Cesta bola už v minulostí akotak polepená.V tomto čase prebieha stavba chaty a zároveň si tu urbár robí priestor na zvážnicu dreva.Cestu používajú plne naložené nákladné autá aj s vlekom a domiešaváky.Zvýšila sa aj prašnosť.Je len otázkou času,keď sa cesta strhne a stane neprejazdnou.Už dnes vidno poškodenie na 2 miestach.Cesta je úzka .Je problém vyhnúť sa 2osobným autám nie to nákladnému autu.Nepotrebujeme kalendár,ani ohňostroj a podobné pozornosti.Chceme len normálne žiť ako doteraz s pocitom,že sa bezproblémovo dostaneme do svojich domovov,alebo sa k nám bude môcť dostať sanitka.Dal niekto súhlas k tomu,aby bola táto cesta v takej miere vyťažená? Ak áno je si vedomý toho,v akom stave cesta je?!!

03. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Vás podnet.
V tomto prípade sa jedná o miestnu komunikáciu, ktorá na ktorú sa nesťahuje zákonné podmienky tak ako pri hlavných komunikáciách.
Obec sa uvedenú cestu stará niekoľko desaťročí a v poslednom období rekonštruovala novým asfaltovom kobercom.
Miesto, ktoré spomínate sme sa snažili zasanovať, ale pre nevyhovujúce geologické podlažie dochádza k postupnému posunu telesa cesty. Sme si vedomí aj rizík pri povoľovaní výstavby v danej lokalite a to aj používanie ťažkých motorových mechanizmov, obec tu nemôže úplne zakázať stavebnú činnosť. Taktiež, Urbár Pozemkové spoločenstvo Zázrivá vlastní okolité lesy a musí v nich prevádzkovať hospodársku činnosť, to znamená aj ťaženie dreva.
Obec Zázrivá, Urbár Pozemkové spoločenstvo Zázrivá a stavebníci po ukončení prác, prehodnotí stav vozovky a prípadné poškodenia opraví.

S pozdravom JUDr. Matúš Mních
Kto? jesen 2022

Obec Zazriva

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.