Obťažovanie obecným rozhlasom!

Zodpovednosť za riešenie: Zemianske Kostoľany

Vyriešený
meno
Nespokojný občan 14. apríla 2016

Týmto podnetom chcem upozorniť obec na abnormálne vysokú frekvenciu opakovania oznamov, abnormálne vysokú hlasitosť rozhlasu, a na veľmi krátku vzdialenosť umiestnenia od obydiel. Tento prežitok neskutočne a často obťažuje život aj za zatvorenými oknami! ani v mestách ľudia nepočúvajú rozhlas...prečítajú si noviny, alebo oznamy na Úradnej tabuli. Obec by mala brať do úvahy že zloženie obyvateľstva tvoria aj ľudia pracujúci, a čo viac pracujúci na denné i nočné smeny... Je nemysliteľné aby sa človek ani po jednej nočnej smene nemohol vyspať kvôli rozhlasu, v ktorom oznamy opakujete nie len že 2-krát po sebe..ale 2-krát za deň a to najhoršie je že pokiaľ sa jedná o udalosť, ktorá sa bude konať cez víkend..oznamujete túto udalosť 2x denne po celý týždeň, t.j. každý deň! Uvítali by sme pokoj.

17. apríl 2016

Mato

Teeba brat do uvahy ze niektory pracuju ranne aj poobedne cize hlasenie raz za den je nedostacujuce. Dalej kedze nieje dost rozhlasov tak ty co byvaju dalej od rozhlasu nepocuju az tak dobre rozlasa cize aj hlasitost je dobra.
09. máj 2016

Anonymný užívateľ

Skuste si spraviť prieskum ako v Prievidzi pred niekoľkými rokmi.A prieviďzania si vybrali štvrtok o 16.00hod.A tak rozhlas hlási 4x do mesiaca.
10. máj 2016

Mato

Dedina nieje mesto
20. máj 2016

Odpoveď samosprávy

Obecný rozhlas je jedným z najdôležitejších komunikačných prostriedkov obce. Snažíme sa vyhýbať skorým ranným hláseniam. Ranné hodiny na hlásenie využíva obec len v prípade, že dochádza k odstávke energií, ako je elektrina alebo voda, aby si dokázali zabezpečiť občania svoje domácnosti alebo podnikatelia, lekári a školy svoje prevádzky počas tohto výpadku. Pravidlá sú stanovené v schválenom dokumente "Postup pre vysielanie v miestnom rozhlase". Bežné oznamy sa vyhlasujú denne v čase o 10,30 hod. a o 15,00 hod., v prípade skoršieho skončenia pracovného času 30 minút pred jeho skončením. Komerčné oznamy (predaj tovaru a pod.) nevyhlasuje obec skôr ako 9,30 hod., gratulačné oznamy pre jubilantov výhradne v popoludňajších hodinách.
Podobné sťažnosti na vysielanie miestneho rozhlasu sme nezaznamenali, snáď len v tom zmysle, že v niektorých lokalitách je ho počuť viac, niekde sa naopak občania sťažujú, že nepočujú. Je to dané tým, v akej vzdialenosti sa nachádza daná nehnuteľnosť občana od vysielacieho ampliónu. Veľká časť občanov práve naopak vysielanie rozhlasom víta, dokonca pre prípad, aby im nejaká dôležitá správa alebo oznam neunikli, využívajú aj službu zaslania obsahu vysielania sms-správou.
Podávanie Informácií formou miestneho rozhlasu je tradičný spôsob komunikácie v každej obci, dokonca aj v mestách. Podľa našich zistení v meste Nováky vysielajú 2x denne (doobeda a poobede), v meste Bojnice aj viackrát za deň (podľa potreby), v Handlovej taktiež 2x denne (doobeda a poobede). Máme za to, že naša obec sa v počte denných hlásení nijakým spôsobom nevyníma z radu ostatných miest a obcí, s výnimkou Prievidze, ktorá oznamy vysiela len 1x týždenne v poobedňajších hodinách.
Legislatíva v niektorých prípadoch dokonca ukladá obci povinnosť informovať obyvateľstvo o niektorých postupoch, vydaných nariadeniach, zvolávaní rokovaní, verejných zhromaždení a pod., pričom, okrem iného, je miestny rozhlas najdostupnejším prostriedkom, ako informovať čo najväčší počet obyvateľov.
Obec preto zmeny vo vysielacom čase miestneho rozhlasu nechystá. Budeme sa však snažiť znížiť hlasitosť vysielania.

Ing. Jana Školíková, starostka obce
28. máj 2016

Občan

To veru nieje a zďaleka ani nebude od úradu až po služby občanom

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania