Hlasná hudba - Pod Kortínou

Zodpovednosť za riešenie: Žiar nad Hronom

Vyriešený
meno
Odkaz pre starostu 08. augusta 2016

Dobrý deň, nie je možné, aby sa človek, ktorý príde z práce o 1 v noci vyspal, predtým ako zas odíde do roboty aspoň do 8 rána. Každý deň v ranné hodiny okolo 7:00-8:00 alebo ako dneska 6:30 počuť z tejto osady hlasnú hudbu. Nie je to príjemný budíček. A to sa netýka len rán. Počuť to hocikedy cez deň, dokonca aj v noci, človek nemôže mať ani otvorené okno. Prosím vás pekne, robte s tým už niečo.

09. august 2016

Odpoveď samosprávy

Zaznamenali sme viacero podnetov v poslednom období na túto tému a aby sme zamedzili takémuto rušeniu obyvatelia Kortiny dostali zákaz používať reprodukovanú hudbu v exteriéri.

Mgr. Katarína Reiterová
Marketingová komunikácia
Kancelária primátora mesta
MsÚ Žiar nad Hronom
14. november 2016

Anna Grégerová

Nakoľko z odpovede nie je jednoznačné, či dostali obyvatelia zákaz používať reprodukovanú hudbu v čase nočného pokoja, alebo na celý deň. Takisto som dnes 14.11.2016 zistila, že MsP o tomto zákaze nie je informovaná, obyvatelia zákaz nedodržiavajú. Nie je možné robiť nič, nie je možné sa s deťmi učiť, nie je možné si pozrieť tv, počuť to aj cez zatvorené okná, sú voči nám bezohladní - nepotrebujú si oddýchnuť, nie sú pracujúci, o deti nemajú záujem a mládež, ktorá tam býva - takmer všetci fetujú - dokedy to budeme musieť znášať? Za takéto služby platíme také vysoké dane? Kde sú moje a manželove práva a práva mojich detí? Hlavne, že námestie je namakané... že sa robia ihriská... upravuje park - wau, super, skvelá práca- ihrisko Guliver bolo tiež pekné, nové a teraz tam máme obavy ísť - je v zlom stave a behajú tam zasoplené a totálne špinavé rómske deti - mať tú moc - umiestnim ich niekam, kde by sa mali určite lepšie, neboli by špinavé ani hladné a hlavne by sa z nich nestali feťáci a zlodeji ale slušní a verím že vzdelaní ľudia, ktorí by boli prínosom pre celú spoločnosť. Ignorovanie tohto problému a zakrývanie reality prospieva agresívnym náladám a extrémizmu. Viem, že mesto vykonáva určité činnosti na riešenie daného problému, no je načase, aby ste si už konečne uvedomili, že je to žalostne málo a nestačí to v žiadnom prípade, nakoľko situácia sa nezlepšuje ale zhoršuje - feťákov je vidno stále viac a podobne... Držme si palce, aby sa to vyriešilo čo najskôr v pospech nás všetkých...
15. november 2016

Anna Grégerová

Osada pod kortínou - hudba

V mestských novinách č.17/2016, v článku - Žiarčania môžu na problémy upozorňovať novým spôsobom.Mesto sa zapojilo do portálu Odkazprestarostu.sk-je uvedené -Za pár dní,ako je portál prístupný aj Žiarčanom, boli občanmi nahlásené prvé dva problémy.Prvým bola hlasná hudba, ktorá sa ozývala z  osady Pod Kortinou.Tento problém už radnica vyriešila, obyvatelia z  tejto časti už dostali zákaz používať reprodukovanú hudbu v  exteriéri. - Znovu sa ozývala hlasná hudba, dnes sme to aj oznámili MsP. Upozornili ich, odišli, znovu si pustili hudbu nahlas. Znovu sme volali hliadku, ktorá ich upozornila a poprosila, aby nerobili hluk. Prečo o tomto zákaze MsP nemá info. Aj my máme svoje práva,potrebujem sa so synom učiť, čo sa nedá, chcem sa sústrediť na prácu, nedá sa...pretože oslavujú
29. november 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mestská polícia tohto roku zaznamenala 12 prípadov hlasno pustenej reprodukovanej hudby alebo spevu Pod Kortinou, avšak ani v jednom prípade nedošlo k rušeniu nočného pokoja. V poslednom prípade zo 14. novembra tohto roku išlo o rodinnú oslavu, kedy po upozornení zo strany mestských policajtov bola hudba stíšená. Hliadka MsP vás v tento deň navštívila osobne a, podľa našich informácii, ste sa dohodli, že v prípade opätovného hluku zavoláte na MsP.
Aktivitu v tejto oblasti vyvinuli aj terénni sociálni pracovníci, ako aj občianske hliadky, ktorí upozornili obyvateľov Kortiny na to, aby hudbu nepúšťali hlasno ani v denných, ani v nočných hodinách. V prípade, že by opäť došlo k púšťaniu hlasnej hudby Pod Kortinou, volajte hliadku MsP.
Čo sa týka detských ihrísk či športovísk v našom meste, tie sú verejné, nemôžeme im zakázať prístup na ne.

Mgr. Katarína Reiterová
marketingová komunikácia
Kancelária primátora mesta
MsÚ Žiar nad Hronom
22. september 2018

Jaro Turčan

Dobrý deň, uvedený problém pretrváva.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania